A török gárda után a craiovaiakkal sem bírt a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2023. július 30., 23:51 utolsó módosítás: 2023. július 31., 00:16

Az egyenlítés még összejött, de többre már nem futotta a Kolozsvári CFR részéről az Universitatea Craiova elleni hazai rangadón. A két együttes vasárnap este látványos és helyzetekben gazdag mérkőzésen osztozkodott a pontokon.

Látványos és helyzetekben gazdag mérkőzésen osztozkodtak a pontokon Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Kevesebb, mint három nappal a labdarúgó Szuperliga harmadik fordulójához tartozó összecsapás előtt a CFR kemény csatát vívott a török Adana Demirspor ellen, csütörtökön szintén hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Európa Konferencia Liga második selejtezőkörének első mérkőzésén.

A bajnoki mérkőzés elején veszélyesebben játszott a kolozsvári csapat, Muhar került helyzetbe, de fejesénél nagyot védett a vendégek kapusa. Az Universitatea ellenben kihasználta az első lehetőségét, a 10. percben szögletet követően Alexandru Crețu talált be.

Ezután mindkét oldalon újabb helyzetek alakultak ki, majd a kolozsváriak nyomást helyeztek a craiovai kapura, és többször is egyenlíthettek volna.

Ez a szünet előtt sikerült nekik, az egyik nyári igazolás, a görög Panajiotisz Tahcidisz pontos átadását Yeboah lőtte a hálóba.

A héten edzőváltáson átesett – Laurențiu Reghecampf érkezett Eugen Neagoe helyére – craiovai alakulat mégis előnyben vonulhatott volna a szünetre, Andrei Ivan azonban kihagyta a ziccerét.

Tizenhárom új igazolás a CFR-nél

Nem kevesebb, mint tizenhárom játékos szerződtetését jelentette be eddig a nyári átigazolási időszakban a kolozsvári klub. Korábban már beszámoltunk arról, hogy Cătălin Căbuz kapus a Chindiától, a nigériai támadó Philip Otele az UTÁ-tól érkezett, az egyaránt hátvéd poszton játszó albán Arlind Ajeti, a szlovén hátvéd Matija Boben és a korábbi román válogatott Vasile Mogoș mind alsóbb osztályú olasz csapatoktól, a Pordenonétól, a Ternanától, illetve a Crotonétól szerződött a CFR-hez, míg a kongói középpályás Durel Avounou legutóbb a török másodosztályban, az Ümraniyespornál játszott.

Mint ismert, a klub legnagyobb igazolása az ukrán támadó középpályás, Jevhen Konopljanka, aki az előző idényben a lengyel MKS Cracovia játékosa volt.

Mellettük további hat labdarúgó csatlakozott a kerethez: az izraeli-portugál kettős állampolgárságú Ziv Morgan (az izraeli Kiryat Shmona csapatától érkezett) és a horvát Anton Kresic (Rijeka) a védelmet, a szintén horvát Josip Mihalic (Slaven Belupo), a görög Panajiotisz Tahcidisz (Khor Fakkan, Egyesült Arab Emírségek), a ghánai Isaac Nortey (Umm al-Fahm, izraeli másodosztály) és a fiatal Luca Mihai (Spal, olasz harmadosztály) a középpályát erősítik.

A második félidő szintén nagy helyzetekkel kezdődött, a craiovaiak csapatkapitánya, Bancu kétszer is a gólvonal elölről mentett Kresic és Yeboah fejesénél, míg a túloldalon a CFR fiatal kapusa, Răzvan Sava hárította Crețu és Raul Silva próbálkozását.

Az utolsó félórára lecsendesedett a találkozó, a győztes találat megszerzéséhez Andrea Mandorlini vezetőedző együttese volt közelebb, a csereként beállt Jefte Betancor viszont nem tudott élni a nagy lehetőségével.

Videó: Orange Sport

A Kolozsvári CFR két győzelem után először veszített pontokat az új bajnoki idényben,

csütörtökön 21 órától pedig Törökországban kisebb bravúrt kell végrehajtania a továbbjutásért az európai porondon, ellenkező esetben idejekorán búcsúzik a nemzetközi szerepléstől.