A szünet után villámgyorsan egyenlített, többre nem futotta a Marosvásárhelyi SE-től

Horváth Bálint Ottó 2023. május 26., 22:53 utolsó módosítás: 2023. május 26., 22:57

Elszalasztotta az esélyét a Marosvásárhelyi SE, hogy bebiztosítsa az első helyét a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának alsóházi rájátszásában, hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a kieséstől megmenekült Kolozsvári Viitorul ellen.

Fotó: Haáz Vince

Bő negyedórás késéssel kezdődött a péntek késő délutáni víkendtelepi mérkőzés, amelyen az alsóház megnyerése volt a tét a vásárhelyiek számára, a kolozsváriak ugyanis későre érkeztek meg.

Kisebb lehetőségek adódtak a találkozó elején, az első negyedórában kapuralövésig csak a kolozsváriak jutottak el, majd a 17. percben meg is szerezték a vezetést, Pop Alex használta ki a vásárhelyi védelem hibáját.

Ezután magához vette a kezdeményezést a házigazda, de erőtlenek voltak a támadásai, és a szünetig egyetlen gólhelyzetet sem tudtak kialakítani, sőt még kapu felé tartó lövése sem volt.

A szünet után viszont alig fél perc elteltével villámgyorsan egyenlítettek, remek kiugratás után Bebeto Lupuleț nem hibázta el a befejezést.

A folytatásban a hazaiak irányították a játékot, Barabás Marius került ígéretes helyzetbe, de a beadás helyett a lövést választotta és nem találta el a kaput.

Kevéssel ezután a 60. percben a kolozsváriak másodszor is előnybe kerülhettek volna, de a kapufa megmentette a hazaiakat. A hajrához közeledve is veszélyesebb volt és többször is közelebb volt a gólhoz a Viitorul, Szántó Albert azonban verhetetlen volt a kapuban, többször nagyot védett.

Az utolsó lehetőségeket az utolsó percekben a Marosvásárhelyi SE hagyta ki, Csíki Norbert fejese és Lupuleț lövése is mellé szállt.

A döntetlennel Sütő Szilárd vezetőedző csapata elszalasztotta az esélyét, hogy bebiztosítsa az első helyét a bajnokság végén, így a sereghajtó Marosújvári SK ellen játszó Gyulafehérvári CSU szombaton megelőzheti, míg a Viitorul az egy ponttal bennmaradt a harmadosztályban. A csoportból másodikként a városi vetélytársa, a Kolozsvári Sănătatea esett ki, amely 1–0-s vereséget szenvedett a Szászrégeni Avântul otthonában. A Maros megyei csapat ezzel a győzelemmel beérte a Marosvásárhelyi SE-t és vele azonos pontszámmal zárt az élen.

„Nem volt egy egyszerű szituáció a mérkőzés előtt, ettől függetlenül mi kezdtük úgy a meccset, mintha mi késtünk volna el. Az ellenfél jobban elkapta a meccs ritmusát, de a szünetben egy-két dolgot megbeszéltünk és ezt a játékosok jól megvalósították, hiszen gyorsan egyenlítettünk, de nem tudtuk ezt végig vinni. A vendégcsapatnak több olyan helyzete volt, amelyeknél a kapusunk nagyszerű teljesítményt nyújtott és meccsben tartott. Nem érdemeltünk győzelmet, de vereséget sem, mivel a játékosok kiadtak magukból mindent, ez a reális eredmény” – nyilatkozta Sütő Szilárd, a Marosvásárhelyi SE vezetőedzője.