A szépítés összejött, a pontmentés nem a Sepsi OSK-nak Aradon (videóval)

Horváth Bálint Ottó 2024. január 27., 16:12 utolsó módosítás: 2024. január 27., 16:58

Megszakadt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK remek sorozata a labdarúgó Szuperligában, a 23. fordulóban 2–1-re elveszítette az Aradi UTA elleni kiszállását, ezzel elszenvedte első vereségét Bernd Storck vezetőedzővel a kispadon.

Debeljuh érthetetlen módon a műesést választotta a befejezés helyett. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A szombat kora délutáni mérkőzés első lehetősége a Sepsi OSK előtt adódott, az 5. percben Ștefănescu szabadrúgása az oldalhálóba vágódott. Erre kevéssel ezután válaszoltak is az aradiak, a sepsiszentgyörgyi csapat korábbi játékosa, Luckassen fejese veszélytelen volt. Hamarosan újabb helyzeteket alakítottak ki a csapatok, a vendégeknél ismét a házi gólkirály találhatott volna be, de az UTA kapusa a helyén volt, míg a hazaiaktól Luckassen fejese erőtlennek bizonyult. A legközelebb az első félidő közepén Matei volt a gólhoz, aki átverekedte magát Bengán, de lövését védte Kucher.

Ezt követően megpróbálta magához venni az irányítást a Sepsi OSK, de ennek ellenére az UTA volt eredményes, a 36. percben Debeljuh veszített labdát a tizenhatos előterében, Fabry távoli lövése pedig Omondi lábán megpattanva a hálóban kötött ki.

A gól megzavarta a háromszékieket, akik szervezetlenek voltak védelemben, és még nagyobb hátrányba is kerülhettek volna, ám Omondi lövése pontatlan volt, Fabry fejesénél pedig Ștefan a gólvonal elől mentett. Ezek után támadásba lendültek a vendégek, és a szünet megvolt a lehetőségük az egyenlítésre, Varga Roland lövését azonban blokkolták.

Hazai helyzettel kezdődött a második játékrész, Fabry távoli próbálkozását Niczuly kitornászta.

Kevéssel ezután viszont már megduplázta előnyét az UTA, Diogo Rodrigues lerázva magáról a védőket magabiztosan lőtt a kapuba.

Nem talált magára a Sepsi OSK, a hazaiak újabb veszélyes támadásokat vezettek, és ismét gólt szereztek, Fabry találatát azonban a videóbíró segítségével les miatt végül érvénytelenítették.

Rögtön ezután újra a VAR volt főszerepben, Debeljuh került helyzetbe, túljutott az UTA védőjén, Căpușăn, de a lövés helyett az esést választotta.

Florin Andrei marosvásárhelyi játékvezető büntetőt ítélt, ám a videóbíró szobából jelezték, hogy nem történt szabálytalanság, így tizenegyes helyett a horvát támadónak adott sárga lapot színészkedésért.

Az utolsó félóra kezdetén hármas cserével próbálkozott Bernd Storck, a Sepsi OSK vezetőedzője, és a hajrához közeledve két kispadról érkező játékos közreműködésével büntetőhöz jutottak.

Kallaku beadására Ninaj érkezett, de előtte Conte kézzel ért a labdához, a bíró pedig újra a VAR igénybevételével ezúttal tizenegyest ítélt, amiből Ștefănescu szépített.

Az utolsó negyedórában mindent elkövetett a döntetlen kiharcolásáért a sepsiszentgyörgyi gárda, és ehhez közel is volt, ám ugyanannál a szituációnál Safranko és Varga Kevin közeli lövését hárította Kucher, harmadjára pedig Ștefănescu fölé lőtt, a végéig pedig már nem sikerült betalálni.

Videó: Orange Sport

A Sepsi OSK négy győzelem és egy döntetlen után kapott ki a bajnokságban, ezzel megszakadt a pozitív sorozata, és elszenvedte első vereségét Bernd Storck vezetőedző irányításával. A székelyföldi együttes lecsúszott a hatodik helyre a tabellán, és könnyen lehet, hogy a forduló lejártával már nem lesz felsőházi rájátszást érő pozícióban.