Hazai döntetlennel visszajutott a román élvonalba címmel számol be a Chindia Târgoviște elleni mérkőzésről a Nemzeti Sport, megjegyezve, hogy „bár a szezon javát a második helyen töltötte a Sepsi, az utolsó összecsapás nem volt egy diadalmenet, hiába volt már egy döntetlen is elég számára a feljutáshoz”. A lefújás után kezdődött a fieszta a pályán, amikor „Hiányoztunk, A liga?” feliratú pólóban ugrált boldogan a pálya közepén Diószegi László, a Sepsi OSK klubelnöke a Liga 2-es idény lefújásakor, miután a szentgyörgyi csapat egy év szünet után visszajutott a román élvonalba – írják.
A gsp.ro „drámai feljutásról” tudósít, utalva a mérkőzés végére, amikor a Chindia Sergiu Jurj kevéssel mellé szálló fejesével közel állt a győztes gól megszerzéséhez, abban az esetben pedig a Voluntari végzett volna az egyenes feljutást jelentő második helyen.
De nem így történt, az izgalmas véghajrá dacára maradt a döntetlen, amivel megőrizte második helyét az OSK, az egy évvel ezelőtt kiesett szentgyörgyi csapat tehát azonnal vissza is jutott. A gsp.ro is kiemeli Diószegi László felhőtlen örömét, aki a lefújás után a pályára sietett, hogy a játékosokkal együtt ünnepeljen.
A liga2.prosport.ro is Diószegi Lászlót helyezi középpontba, a vele készített interjúból kiderül, a klubelnök bízik benne, hogy az élvonalban is számolhatnak legalább akkora költségvetéssel, mint a másodosztályban (a mintegy 6 millió euróra rúgó összeg a 2. Liga történetének legnagyobb költségvetése), az első évben a kiesés elkerülését tűzik ki célul,
ugyanakkor nem zárja ki az utolsó meccsen jelenlevő Marius Ștefănescu visszatérését sem, aki előtt nyitva áll a klub ajtaja.
A gsp.ro és a többi szakportál is egyetért abban, hogy a feljutással minden akadály elhárult, máris elkezdhetik a tárgyalásokat a klub egykori játékosával, aki 2024-ben a FCSB csapatához távozott Sepsiszentgyörgyről, 1.3 millió euróért. A piros-fehér színekben 191 mérkőzésen 37 gólt és 26 gólpasszt jegyző támadó középpályás balul sikerült törökországi kitérő után jelenleg egy új esélyre vár.
A digisport.ro a magyarországi szaksajtót idézi arra vonatkozóan, hogy a Sepsi OSK feljutásával és az FK Csíkszereda bennmaradásával immár két székelyföldi csapattal kell számolni a román élvonalban.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!