A sok kihagyott helyzet miatt bosszankodnak a Sepsinél

Zátyi Tibor 2024. augusztus 12., 11:33

Elszenvedte első vereségét a labdarúgó Szuperligában a Sepsi OSK, vasárnap este hazai pályán kapott ki az Universitatea Craiovától. A találkozót követően Bernd Storck, Gabriel Debeljuh és Niczuly Roland is a helyzetkihasználásról osztotta meg véleményét.

Hiába a sok lehetőség, egy pontot sem tartott otthon a Sepsi OSK Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A lehetőségek kialakításával nincsenek gondok a Sepsinél a szezonkezdeten, hiszen a statisztikák szerint az eddig lejátszott öt meccsen csak a Jászvásári Poli próbálkozott többször a gólszerzéssel, mint a háromszékiek.

Az viszont elgondolkodtató, hogy az öt meccsen 80 próbálkozásból 7 gólt szerzett az OSK (több mint 11 lövésből lesz egy gól), az ellenfelek 54 kapura lövésből hatszor találtak be (kilencből egyszer).

„Kár a vereségért, mert jó meccsünk volt... De ha nem lősz gólt, nem nyersz! A Craiovának minőségi támadói vannak, ők jelentették a különbséget. Az első félidő utolsó 15 percében jók voltunk, a szünet után sokat próbálkoztunk, de nem sikerült.

Domináltunk, kockáztattunk, nem volt szerencsénk. Voltak lehetőségeink, de nem szereztünk gólt”

– összegzett Bernd Storck a találkozót közvetítő tévétársaságoknak.

A meccsen duplázó Mitrițăról a német vezetőedző kiemelte, hogy nagyon jól teljesített vasárnap este. „Kulcsjátékos, és a második gólja nagyszerű volt. Egy erős ellenfél ellen játszottunk, amelynek a cseréi is minőséget hoztak a pályára. A meccs végére néhány játékosom elfáradt. Az egyetlen negatívum, hogy nem szereztünk több gólt” – folytatta.

Storck kiemelte, hogy Varga Kevin és Kecskés Ákos csak a Craiova elleni meccsre kapták a fegyelmi büntetést, hétfőtől visszatérnek a csapatba és az edzéseket is látogatják.

Az egyenlítő gólt szerző Gabriel Debeljuh is csalódottan nyilatkozott a meccs után. „Kár érte, hiszen rengeteg lehetőségünk volt, de nem értékesítettük őket. Hiába domináltunk, kikaptunk a Craiovától. Két fontos játékosunk hiányzott ma, Kecskés és Varga. A keretünk vékony, szükségünk van még 2-3 labdarúgóra” – mondta a horvát támadó.

Niczuly Roland csapatkapitány is aggodalmát fejezte ki, hogy hiába a sok kialakított helyzet, kevés gólt szerez a Sepsi OSK. „Reméljük, hogy teljesítjük a céljainkat, kiharcoljuk a helyünket a felsőházi rájátszásban és minél tovább jutunk a Román Kupában” – tette hozzá a kapus.

Az Universitatea vezetőedzője, Costel Gâlcă kiemelte, hogy amennyiben Mitriță a második félidő elején értékesíti ziccerét, sokkal hamarabb lezárhatták volna a meccset. „Ez még jobban kinyitotta volna a Sepsit. Egy agresszív csapat, amely sok keresztpasszal focizik. Kihasználtuk az általuk hagyott tágas tereket. Ez még csak a bajnokság kezdete. Majd meglátjuk, hogy 10 forduló után hogy állunk” – mondta Gâlcă.