A Sepsi OSK edzője szerint két büntetőt érdemelt volna a csapata

Sebestyén Ervin 2024. július 28., 11:25 utolsó módosítás: 2024. július 28., 13:48

A labdarúgó Szuperliga alapszakaszának harmadik játéknapján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a Bukaresti Dinamót fogadta, a találkozó 1–1-es döntetlennel zárult. A meccs után csalódottan nyilatkoztak a háromszéki együttesnél.

A mérkőzés során több büntetőgyanús szituáció is volt Fotó: Pinti Attila

Akárcsak az első két fordulóban, ezúttal is egy nagyon erős első félidőt produkált a Sepsi OSK, megszerezték a vezetést, a második játékrészben viszont kevésbé voltak már lendületesek és végül egyenlíteni tudott a bukaresti együttes.

A mérkőzés során több büntetőgyanús szituáció is volt, azonban egyszer sem mutatott a tizenegyespontra Horațiu Feșnic játékvezető.

„Mit is mondhatnék? Csalódott vagyok természetesen. A kezünkben tartottuk a meccset, majd ehhez a játékvezető is kellett, hogy 1–1-es végeredmény legyen.

Volt, amikor kézzel akadályoztak meg az ellenfél játékosai egy kapura tartó labdát, ez pedig minden helyzetben büntetőt kellene érjen. A második félidőben is voltak érdekes döntései a bírónak, ami bosszantó számunkra.

Az utolsó pillanatban is érdekes helyzet alakult ki, a védő nem is a labdával foglalkozott, csak azzal, hogy a mi játékosunk ne érhesse el a játékszert. Úgy gondolom az lett volna a minimum, hogy kimegy és megnézi monitoron mi történt” – mondta el az összecsapás utáni sajtótájékoztatón csalódottan Bernd Storck vezetőedző.

A legkevésbé sem volt elégedett a játékvezető döntéseivel a német szakember •  Fotó: Pinti Attila
A legkevésbé sem volt elégedett a játékvezető döntéseivel a német szakember Fotó: Pinti Attila

A német szakember hangsúlyozta, hogy többször is kérdőre vonta a negyedik játékvezetőt, aki folyamatosan mondogatta, hogy vizsgálják az eseteket, de nem lett belőle semmi. Hozzátette, hogy a csapat játékstílusa rendben van és összességében a három forduló alatt hét ponttal elégedettek lehetnek. Van még hová fejlődniük, de nagyjából egy ilyen rajtot álmodtak meg maguknak.

Örülök a frissen igazolt játékosainknak, akik minden alkalommal igyekeznek megmutatni, hogy mire képesek és megvan bennük a küzdőszellem.

Nehéz mindenkinek lehetőséget adni a meccseken, de nyilván edzésen mindenkit figyelünk és aki ott bizonyít, az a gyepen is megmutathatja élesben. Van még mit csiszolni a játékon, azonban jó úton haladunk” – nyilatkozta a Sepsi OSK vezetőedzője.

Florin Ștefan kiváló mozdulattal talált be •  Fotó: Pinti Attila
Florin Ștefan kiváló mozdulattal talált be Fotó: Pinti Attila

A döntetlen utáni villáminterjúban megszólalt a Sepsi OSK két védője, Florin Ștefan és Denis Ciobotariu is, mindketten egyetértettek abban, hogy az első játékrészben minőségi futballt tudtak produkálni, azonban a második 45 percben ez már nem jött össze és túl sok teret kapott a Dinamo.

Elmondásuk szerint igazságos eredmény az 1–1 és elégedettek az eddig bezsebelt hét egységgel.

A fővárosi gárda vezetőedzője, Željko Kopić elismerően beszélt a háromszéki együttesről és kiemelte, hogy nagyon nehéz Sepsiszentgyörgyön játszani.

Željko Kopić elismerően beszélt a háromszéki együttesről •  Fotó: Pinti Attila
Željko Kopić elismerően beszélt a háromszéki együttesről Fotó: Pinti Attila

„Nyilván megvoltak a saját elképzeléseink a meccs előtt, elkészítettük a taktikánkat, azonban az ellenfelünk nagyon bátran jött előre és magasan letámadott a labdákért. Ennek ellenére sikerült őket hibára kényszeríteni és az első félidőben két lehetőségünk is volt, viszont betalálni nem tudtunk, a második félidőben viszont sikerült kiegyenlítenünk. Abdallah? Nagyon jól játszik, minden meccsen ő sem tud betalálni, most csak kapufáig jutott” – mondta el a meccs utáni interjúban a horvát szakember.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK három forduló után hét pontot zsebelt be és a második helyet foglalja el a pontvadászatban. A következő játéknapon augusztus 5-én, hétfőn 22 órától a Bukaresti Rapid otthonában játszanak.