A sepsiszentgyörgyi csapatnál az őszi szezonban kölcsönben szereplő Kilyén tíz bajnoki és egy kupamérkőzésen lépett pályára. Klubja, az FC Viitorul úgy döntött, hogy a jelenlegi idény második részére már nem a Sepsi OSK-nak, hanem a Bukaresti Dinamónak adja kölcsönben, a fővárosi klub kedden este jelentette be az érkezését.
A 21 éves Kilyén Szabolcs a román U17-es és U19-es válogatottban is bemutatkozott. A Gheorghe Hagi Labdarúgó Akadémia neveltje korábban a Viitorul felnőtt csapatában kevés lehetőséget kapott, az utóbbi három évben pedig rendszerint kölcsönben szerepelt, a Sepsi OSK mellett még a másodosztályú CS Mioveni-nél és a megszűnt Marosvásárhelyi ASA-nál játszott.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!