Hirdetés

A Sepsi OSK jelenleg a legjobb formában levő csapat a Szuperligában

A téli szünet után nagyon bekezdett, robog a Sepsi OSK
Fotó: Pinti Attila

2024. január 23., 15:09

Lejárt az év első fordulója a labdarúgó Szuperligában. Belestünk a számok mögé és összeszedtük olvasóink számára a legérdekesebbeket.

2024. január 23., 15:09

A székelyföldi szurkolók számára az a legörvendetesebb hír, hogy

a Sepsi OSK jelenleg a legjobb formában levő csapat,

Hirdetés

a legutóbbi öt fordulóban 13 pontot gyűjtött (négy győzelem, egy döntetlen), a második a Farul 11 (3 gy, 2 d), harmadik pedig az FCSB 10 ponttal (3 gy, 1 d, 1 vereség);

– az eddig lejátszott huszonkét fordulóban a háromszéki játékosok követték el a legtöbb szabálytalanságot, szám szerint 328-at, a lista végén pedig a Farul található 226-al;

– a Bukaresti Rapid kapta eddig a legkevesebb sárga lapot, mindössze 35 figyelmeztetést, míg az élen az FCSB áll 55 sárga és 5 piros lappal;

– eddig 69 büntetőt ítéltek meg a játékvezetők, ezekből 49-et értékesítettek, a 20 kihagyott büntetőből 13-at a kapusok védtek ki, hetet pedig a kapu mellé lőtték a játékosok;

– az FCSB kapta eddig a legtöbb büntetőt, tíz tizenegyest végezhetett el, míg a Rapid az egyedüli csapat a mezőnyben, amely ellen még nem fújtak be büntetőt;

– az éllovas FCSB a lejátszott 22 meccséből 20-on gólt szerzett, nem csoda, hogy a fővárosi csapat találta el a legtöbbször a kaput is, 138 próbálkozásából 42 gól született, a Rapid a második ezen a listán 119 lövésből 38 góllal;

– a sereghajtó Botoșani kapta a legtöbb kapura tartó lövést, 105-öt, ezekből 39 gól született, a legtöbb a mezőnyből;

– a Galaci Oțelul a mezőny egyedüli tagja, amely vendégként még nem szenvedett vereséget, a 11 idegenbeli meccsén 8 alkalommal be is talált;

– a Kolozsvári CFR negatív sorozata folytatódik, a legutóbbi 19 kiszállásán rendre legalább egy gólt kapott;

– a CFR kispadján jubilált Andrea Mandorlini, az olasz vezetőedző 50. alkalommal ült a kispadon a román élvonalban (egyben az utolsón is);

– két csapat, a Petrolul és a Galac játszotta a legtöbb döntetlent, mindketten 12 alkalommal osztozkodtak a pontokon soros ellenfeleikkel;

– a Dinamo elszenvedte 14. vereségét a szezonban, a legtöbbet a mezőnyből, ebből 9 egygólos volt, egyben a bukarestiek az egyedüli csapat, amely a jelenlegi szezonban nem szerzett még fejesgólt;

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

– a Jászvásári Poli elleni 6–0-val aratta a szezon legnagyobb arányú győzelmét a Sepsi OSK, korábban az U Craiova–FC Botoșani 5–1 volt az élen.

– a 22. fordulóban 27 gól született, ez az idény harmadik legerősebb játéknapja, az élen a 6. forduló áll 31 találattal, második a 7. játéknap 28 góllal;

– az UTA ellen mesterhármast szerzett Darius Olaru (FCSB) vezeti a góllövőlistát 13 találattal, második Eduard Florescu (Botoșani) 10 góllal, a harmadik helyen pedig Aurelian Chiţu (FCU Craiova), Florinel Coman (FCSB), Dan Nistor (Kolozsvári U) és Alexandru Pop (Galac) osztozik 9 góllal;

– a Sepsi OSK házi gólkirálya Marius Ștefănescu 7 találattal, őt követi Isnik Alimi, Pavol Safranko és Sherif Kallaku, ők mind négy gólt szereztek eddig;

– a legtöbb gólpassz Florinel Coman nevéhez fűződik (FCSB, 8), a Sepsinél Cristian Matei és Varga Roland 3-3-at osztott ki.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
22
14
5
3
42-20
47
2
Kolozsvári CFR CFR
22
10
6
6
37-22
36
3
Bukaresti Rapid Rapid
22
9
9
4
38-25
36
4
Universitatea Craiova U Craiova
22
9
7
6
32-25
34
5
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
22
9
6
7
33-25
33
6
Konstancai Farul Farul
22
9
6
7
32-32
33
7
Kolozsvári U Kolozsvári U
22
8
8
6
30-32
32
8
Petrolul Ploiești Petrolul
22
6
12
4
23-22
30
9
FC Hermannstadt Hermannstadt
22
6
11
5
28-25
29
10
Galaci Oțelul Oțelul
22
5
12
5
23-23
27
11
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
22
8
3
11
36-37
27
12
FC Voluntari Voluntari
22
6
7
9
27-35
25
13
Aradi UTA UTA
22
5
9
8
23-32
24
14
Jászvásári Poli Jászvásár
22
5
8
9
25-37
23
15
Bukaresti Dinamo Dinamo
22
4
4
14
13-32
16
16
FC Botoșani Botoșani
22
2
9
11
21-39
15
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

„A székely ember nem hajol meg” – Diószegi László Budapestről üzent a sorsdöntő meccs előtt

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.

Hazai közönség előtt búcsúzik a szezontól az FK Csíkszereda

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a felsőház utolsóelőtti fordulójának, illetve az alsóház zárónapjának programját. Utóbbinál több kérdésre csak jövő hétfőn kapunk választ.

Székelyhon

Harminc mentőautót küldtek ki a tömeges ételmérgezéshez, megvan az első tetemes bírság

Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.

`
Krónika

Román nyelven tett esküt a tiszás képviselő a magyar Országgyűlésben

A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.

Krónika

Orbán Anita: visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is

A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.

Főtér

Mi történik Nagyváradon a premontrei rend ingatlanjaival?

Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.

Ez is érdekelheti

Változtatott az LPF: egy nappal korábban búcsúztatja a szezont az FK Csíkszereda

Az előzetesen meghirdetett programmal ellentétben nem vasárnap, hanem szombaton játssza az idény utolsó bajnokiját az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga alsóházában. Ez a változás érinti a Kolozsvári CFR meccsét is.

Hazai közönség előtt búcsúzik a szezontól az FK Csíkszereda

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a felsőház utolsóelőtti fordulójának, illetve az alsóház zárónapjának programját. Utóbbinál több kérdésre csak jövő hétfőn kapunk választ.

Megváltoztatták az időpontot, egy héttel később kezdődik a Szuperliga következő idénye

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) megváltoztatta az élvonalbeli bajnokság 2026–2027-es szezonjának kezdési időpontját, így a nyitófordulót a július 18-ai hétvégén rendezik.

A Kolozsvári CFR feltartóztatta az éllovast, nyíltabb lett a bajnoki versenyfutás

Nagyon fontos mérkőzést rendeztek a bajnoki cím szempontjából a Szuperliga play-offjának 8. fordulójában, a Kolozsvári CFR és az U Craiova csapott össze. Az oltyánok nem tudtak élni a lehetőséggel, a Kolozsvári U pedig a játéknap nagy nyertese lehet.

Ilyés Róbert szerint az FK Csíkszereda még nem érett meg az európai kupaszereplésre

Egygólos vereséget szenvedett Aradon az FK Csíkszereda a Szuperliga play-outjának 8. fordulójában. Ilyés Róbert legénysége nem tudott pontot szerezni, a vezetőedző a lefújás után hangsúlyozta: egyelőre még nincs kész a csapat a nemzetközi kupaporondra.

Aradon szakadt meg az FK Csíkszereda veretlenségi sorozata

Nem tudott pontot rabolni az Aradi UTA otthonából az FK Csíkszereda a Szuperliga play-outjának 8. fordulójában. Ilyés Róbert legénysége sokáig állta a nyomást, de a hajrában kapott góllal 1–0-ra kikapott.

„Edzőfaló” Szuperliga: idő előtt távoznak a szakemberek a hazai élvonalban

A Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) legutóbbi elemzésében azt vizsgálta, hogy világviszonylatban mennyi időt töltenek az edzők a csapatoknál. A román labdarúgó élvonal a második helyen szerepel, a szakemberek hamar távoznak a kispadról.

A számok már megmondták: hatalmas favoritja van a Szuperligának, de a kiesési harc még teljesen nyitott

Három forduló maradt a play-offból és kettő a play-outból, de még szinte semmi sem dőlt el a Szuperligában. A statisztikai modellek szerint az Universitatea Craiova a fő favorit, miközben az alsóházban továbbra is öldöklő a bennmaradásért zajló harc.

Felszabadultan, de pontéhesen utazik az FK Csíkszereda Aradra

A bennmaradás kiharcolása után sem enged ki az FK Csíkszereda: a székelyföldi csapat szerint most kell megmutatni, mennyit ér a karakter és az összetartás. Ilyés Róbert együttese pontokért utazik Aradra az UTÁ-hoz.

Kovács István már a második helyen a hazai bírók örökranglistáján

A nagykárolyi sípmester fellépett az örökranglista második helyére a hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban vezetett mérkőzések számát tekintve.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!