A Sepsi OSK fiókcsapata elrontotta az SZFC tökéletes mérlegét

Józsa Csongor 2023. szeptember 15., 20:41 utolsó módosítás: 2023. szeptember 15., 22:13

Mindhárom bajnoki mérkőzését megnyerte, még csak gólt sem kapott a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga idei kiírásának első három játéknapján. A Sepsi OSK II. otthonában nem jött be semmi húzás.

Elcsúszott az SZFC Sepsiszentgyörgyön. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

Pénteken délután a 3. Liga 5. csoportjának negyedik fordulójában székely párharcot rendeztek: a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK fiókcsapata a Székelyudvarhelyi FC-t látta vendégül.

Utóbbiak kispadján az a Lucian Nicolau ült, aki előzően irányította a háromszékieket is. Első ránézésre az SZFC volt a favorit, eddig egészen kiváló sorozatot tudott maga mögött: három győzelem, kilenc szerzett találat, nulla kapott gól.

Az első negyedóra meghatározó volt, bár valamelyest jobban indított a székelyudvarhelyi focicsapat, egy védelmi hibát kihasználva az ellenlábas zörgette meg a hálót, a 17. percben pedig már 2–0-ra vezettek, egy távoli lövés pattant meg, így a kapusnak nem volt már mit tennie.

Még egy lapáttal rátett, rohamozott az SZFC, Simó közel volt a szépítéshez, közelről zúdította rá, a játékszer a kapufát is súrolta, de nem befelé, hanem kifelé pattant.

A pihenőt követően is többet támadott az udvarhelyi gárda, de valahogy ez nem az ő napjuk volt. A 60. percben végleg megpecsételődött a sorsuk, egy oldalbedobást követően Ene húszról senkitől sem zavartatva szép gólt lőtt.

Összességében megérdemelten nyert a Sepsi OSK II., ismét bebizonyította, hogy ő a Székelyudvarhelyi FC mumusa, hiszen rendre ők szereznek pontokat a két együttes párharcaiból.

Talán, még jókor jött ez a hidegzuhany az SZFC számára...

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 4. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II.–Székelyudvarhelyi FC 3–0 (2–0).
Gólszerzők: Grigore (14.), Kocsis (17.), Ene (60.).
SZFC: Vlasa – Marucza, Kovács, Cîrstian, Göndör, Sebestyén, Bara, Gavriliță, Simó, Șerban, Becze. Csereként pályára lépett: Antal, Aszalos, Tordai, Matei.