A Sepsi OSK elszalasztotta, így a Rapid élre állt

Józsa Csongor 2022. augusztus 28., 00:01 utolsó módosítás: 2022. augusztus 28., 00:28

Amennyiben saját közönsége előtt nyer a sepsiszentgyörgyi gárda, akkor a Szuperliga első helyén találta volna magát. Először kapott ki a pontvadászatban, így a Bukaresti Rapid tette meg a lépést.

Niczuly Roland hibája is kellett az egyenlítéshez Fotó: Pinti Attila

Szombaton este az eddig veretlen Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK hazai környezetben látta vendégül a Bukaresti Rapidot a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának hetedik fordulójának meccsén. A piros-fehérek kezdőcsapatába ott volt a sérülése miatt jó pár mérkőzést kihagyó Ștefănescu, a csapatkapitányi karszalag pedig Niczulyhoz került – miután Mitrea a héten átigazolt az U Craiovához.

Az elején valamivel élénkebb volt a sepsiszentgyörgyi együttes a 13. percben Dimitrov beadását Rondon fejjel csúsztatott közelről a kapura, a hálóőr magabiztosan hárította. Az összecsapás jó ritmusban kezdődött, aztán percekig állt egy VAR-elemzés miatt. Sefer megmozdulását szabálytalannak ítélték meg Ciobotaruval szemben a büntetőterület vonala közelében. A tizenegyest Rondon a 21. minutumban magabiztosan lőtte a jobb alsóba (1–0).

Gyorsan jött az egyenlítés, a 27. percben egy megpattanó labdát Niczuly röviden középre öklözött, épp Sefer fejére, akinek csak be kellett bólintania az üres kapuba (1–1).

A félidő utolsó negyedórájában teljesen kiegyenlítődött a játék, a hosszabbításban Ionița lökete elnémította a stadiont. Ciobotariu labdavesztését követően szépen készítették le a fővárosi támadónak, aki középről, húszról tekerte el Niczuly mellett a játékszert.

Megfordította az állást, a szünetben 2–1-re vezetett a Rapid.

A pihenőt követően a Sepsi OSK rohamozott, a vendégek védekeztek, innen pedig megindítottak egy-két ellentámadást. Nehezen tudta áthámozni magát a bukaresti defenzíván a háromszéki gárda, túloldalt Niczulynak is be kell mutatnia egy bravúrt egy közeli próbálkozásnál.

Bergodi cseréi sem hoztak újdonságot, a hazai gárda csak vergődött, meddő mezőnyfölényben focizott, nem nagyon tudott összehozni igazi gólszerzési lehetőséget.

A Rapid elérte célját, megtartotta előnyét a lefújásig. Ehhez kellett, hogy a Sepsi nem igazán mutatott jó focit, ebben a szezonban talán ez volt a leggyengébb produkciója volt ez.

A Szuperliga élére újból visszaállt az Adrian Mutu által irányított alakulat.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 7. forduló:

Sepsi OSK–Bukaresti Rapid 1–2 (1–2).
Gólszerzők: Mario Rondon (21., büntetőből), illetve Antonio Sefer (27.), Alex Ioniță (45+3.).
Sepsi Aréna, vezette: Chivulete Andrei (Bukarest).
Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Ciobotariu, Ispas – Aganovic, Rodriguez, Ștefănescu (Matei, 46.) – Bărbuț (Golofca, 68.), Rondon (Tudorie, 68.), Gheorghe (Achahbar, 72.). Edző: Cristiano Bergodi.
Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, Grigore, Morais – Kait (Crepulja, 61.), Albu, Ioniță (Papeau, 61.) – Sefer (Pănoiu, 77.), Dugandzic, Costache (Mățan, 61.). Edző: Adrian Mutu.