„A Sepsi egy atletikus, jól szervezett csapat, amely jó játékerőt képvisel. Nehéz dolgunk lesz, sokat kell dolgoznunk, hogy győzhessünk. A védekezésük nagyon rendben van, a párharcokban különösen jók, így sok türelemre lesz szükségünk. Fontos, hogy gyorsan járassuk a labdát, és kihasználjuk, ha szabad területek nyílnak” – ezt a craiovai csapat görög vezetőedzője, Marinosz Uzunidisz nyilatkozta a szombati mérkőzést előtt, amellyel elrajtolt a felsőházi rájátszás.
A Sepsi OSK-t irányító Leo Grozavu szintén nehéz meccsre számított, a moldvai szakember azt mondta, csapatának be kell bizonyítania, hogy nem véletlenül jutott be a legjobb hat közé, ahol az elsődleges célkitűzés a negyedik hely megőrzése.
A Ion Oblemenco Stadionban rendezett találkozó egy súlyosnak tűnő sérüléssel kezdődött, a hazaiaktól Ștefan Bairamot már az első percekben le kellett cserélni, miután egy párharcnál rosszul lépett és kifordult a bokája.
Az első játékrészben a házigazdák két gólját is érvénytelenítette Horia Mladenovici játékvezető, a 17. percben Tudorie, a félidő hosszabbításában pedig Mateiu pozíciója miatt emelte zászlaját a partjelző. A székely csapat első komolyabb lehetőségére majdnem félórát kellett várni, Nouvier ívelt szabadrúgásból a hatos környékére, Mitrea a kapura továbbított, de Pigliacelli a helyén volt, az ismétlésnél pedig Fofana nem talált kaput.
A második félidő sokáig eseménytelenül zajlott, egymást oltották ki a csapatok, egyre inkább pontosztozkodás felé tartott a találkozó. Az 56. percben Niczulynak Cîmpanu lövésénél kellett nyújtóznia, ám ezt leszámítva egy ideig nem tudott veszélyeztetni a Craiova, igaz, a vendégek sem.
A hajrára felpörögtek az együttesek, a Sespi Dimitrov felfutásánál tette próbára az olasz kapust, aki védte a bolgár jobbhátvéd lövés-beadását, míg a másik kapunál a csereként beállt Kovács Lóránt mentett óriásit egy szögletnél.
A Sepsi OSK gól nélküli döntetlennel kezdte a rájátszást, a háromszékieknél pedig bemutatkozott a 22 éves középpályás, Nicolae Păun, aki első élvonalbeli mérkőzésén nagyon jó teljesítményt nyújtott.
| 2021. 04. 17. 20:30 | Universitatea Craiova U Craiova | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 0-0 |
| 2021. 04. 18. 18:30 | Kolozsvári CFR CFR | Academica Clinceni Clinceni | 3-0 |
| 2021. 04. 18. 21:00 | FCSB FCSB | FC Botoșani Botoșani | 2-1 |
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!