A két székelyföldi klub a kupasorozat D csoportjába kapott besorolást, ahol még a Galaci Oțelul, a Gyulafehérvári Unirea, a Resicabányai CSM és a SCM Râmnicu Vâlcea szerepel. A Román Kupa lebonyolítása miatt a Sepsi és az FK nem játszanak egymással a csoportkör három fordulójában, így tétmérkőzésen elmarad a székely rangadó.
A Sepsi OSK vezetőedzője, Valentin Suciu a csapat szerda déli edzését követően a Székely Sporttól értesült a sorsolás eredményéről és az ellenfelekről. Elmondása szerint biztos nem lesz könnyű feladatuk ebben a csoportban, mivel
eléggé hosszú kiszállások elé néznek, viszont élvonalbeli csapatként bíznak abban, hogy minél jobban helyt tudnak állni.
Az ellenfelekről megjegyezte, hogy Gyulafehérváron nagy változások történtek, ha megnézzük a keretüket, van élvonalbeli tapasztalattal rendelkező játékosuk is, és egyértelmű céljuk a másodosztályba való feljutás. A Galacról tudják, hogy bármelyik együttes számára kemény dió, jól fel vannak készítve, míg a Resicabányánál a szakvezetés szereti a látványos focit.
Bebizonyosodott, hogy a Román Kupa mindig tartogat meglepetéseket, erre a legjobb példa, hogy az előző szezonban a Vajdahunyadi Corvinul, egy másodosztályú csapat hódította el a trófeát, így láthatjuk, hogy bármi megtörténhet” – fogalmazott Valentin Suciu a Székely Sportnak.
A rutinos tréner kiemelte, nyilvánvaló hátrány az, hogy a tavalyi idényhez hasonlóan
idén is mindhárom mérkőzésükön idegenben játszanak a csoportkörben.
„Amikor egy másod-, vagy harmadosztályú csapattal találkozunk, nekik a hazai pálya nagyon nagy előnyt jelent, hiszen bizonyítani akarnak a szurkolóik előtt” – jegyezte meg.
Valentin Suciu közölte, személy szerint nem bánja, hogy nem játszanak az FK Csíkszeredával,
mivel dolgozott ott és négy nagyon szép évet töltött a 2. ligás klubnál, így nem szívesen találkozott volna velük ellenfélként.
„Ráadásul Csíkszereda nagyon jó formában van, ebben az idényben még veretlenek, nem veszítettek egy pontot sem, és kiváló csapatot alkotnak” – tette hozzá.
Arra a kérdésre, hogy mi a célkitűzésük a kupában, Suciu röviden úgy válaszolt: minél tovább szeretnénk jutni. A kétszeres kupagyőztes Sepsi OSK ugyan a végső győzelemre is esélyes és számukra ez is célnak tekinthető, de a vezetőedző szerint ezért tenni kell.
– mutatott rá Valentin Suciu.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője követte a kupasorsolást, és szerinte jó csoportba kerültek. „Ez a csoport könnyebbnek tűnik, mint az A vagy a B jelű hatos, de egyik mérkőzés sem lesz egyszerű számunkra.
– nyilatkozta a Székely Sportnak.
A szakember úgy véli, fontos lesz, hogy mit tudnak kihozni az első hazai, Oțelul elleni találkozóból.
A másik két idegenbeli meccs, a Resicabánya és a Gyulafehérvár ellen sem tekinthető egyáltalán könnyűnek. Szerintem hat ponttal tovább lehet jutni a csoportból” – vetítette előre.
Ilyés Róbert szerette volna és meglátása szerint a közönség szempontjából is nagyszerű lett volna, ha összejön a Sepsi OSK–FK Csíkszereda összecsapás, és sajnálja, hogy végül nem így lett.
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Vasárnap nagy kiterjedésű tűz ütött ki a Nagyváradi Egyetem egyik épületében, amelynek következtében egy műhely és egy mérnöki laboratórium teljesen megsemmisült – tájékoztatott a Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!