A legjobb tizenegy labdarúgó között ketten a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t képviselik, Florin Ştefan és Gabriel Vaşvari. A liga honlapján úgy fogalmaznak, hogy a háromszékiek hátvédje uralta a pálya bal oldalát, nagyban segítette a támadó szekciót, és ezzel sikerült egy gólpasszt kiosztania, míg a csapat középpályása sok labdát szerzett és szabadrúgásból betalált, neki ez volt a 42-ik gólja a román bajnokságban.
A forduló legjobb edzőjének a Sepsi OSK szakvezetőjét, Leo Grozavut választották, akiről megjegyzik, hogy a Medgyesi Gaz Metan otthonában elért 3–0-s győzelem alkalmával erőnlétileg és technikailag is jól összeállította az együttest, amely kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott.
A Sepsi OSK mellett az FCSB elleni rangadón győztes Kolozsvári CFR is két játékossal szerepel a legjobbak között, akárcsak az U Craiova és a Dinamo.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!