Szépségdíjas találatokkal nyert Medgyesen a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2020. december 12., 18:53 utolsó módosítás: 2020. december 12., 19:00

Közel tökéletes mérkőzésen magabiztos győzelemmel tudta le medgyesi vendégjátékát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a labdarúgó 1. Liga 13. fordulójában 3–0-ra nyert a Gaz Metan pályáján.

Fotó: Beliczay László

Joggal bízhattak a jó eredmény elérésében a medgyesi kiszálláson a sepsiszentgyörgyiek, akik az utóbbi időben kiválóan szerepelnek idegenben, utóbbi négy találkozójukból hármat is megnyertek a bajnokságban.

A szombat késő délutáni mérkőzésen a vendégek kezdeményeztek, az első lövésük az elején a fiatal Vlad Mitrea nevéhez fűzödött, akit kevéssel ezután lecseréltek. Ezenkívül szinte semmi említésre méltó nem történt a 27. percig, amikor távoli szabadrúgáshoz jutott a Sepsi OSK, Vașvari bő 35 méterről óriási gólt rúgott. Ezután továbbra is a háromszékiek voltak veszélyesebbek, és a szünet előtt újabb szabadrúgásból már kettővel vezettek, ezúttal Petrila a tizenhatos közeléből tekert védhetetlenül a hálóba.

A folytatásban próbálkoztak a szépítéssel a medgyesiek, Butean furcsa beadása a felső lécre pattant, de utána a sepsiszentgyörgyi védők tisztázni tudtak. Ennek ellenére a Sepsi OSK volt közelebb az újabb találathoz, előbb Ștefan, majd a csereként beállt Aganovic kiváló helyzetből rontott. Tíz perccel a lefújás előtt megmenekültek a góltól a vendégek, akik a gólvonalról mentettek, nem sokkal később viszont Aganovic távoli bal lábas találatával végleg eldöntötték a találkozót.

A Sepsi OSK két nyeretlen meccs után (a Turris elleni vereség a kupában és a Botoșani elleni hazai döntetlen a bajnokságban) győzött újra, ezzel megerősítette felsőházi helyét a bajnoki tabellán. Hétközi forduló következik a bajnokságban, Leo Grozavu együttese csütörtökön 17.30-tól az Aradi UTA-t látja vendégül.