Pénteken kezdődött és február 6-ig tart a tavalyról idénre halasztott labdarúgó Afrika-kupa, amely hivatalosan a 2021-es Afrikai Nemzetek Kupája nevet viseli. A kameruni rendezésű torna játékoskereteit böngészve a román és a magyar futball követői több ismerős nevet is felfedezhetnek a 24 válogatottat felvonultató listán.
A Sepsi OSK mezében korábban 49 mérkőzésen pályára lépő, majd kölcsönben az FK Csíkszerdánál szereplő Yasin Hamed a szudáni válogatottal utazott a tornára.
A román anyától és szudáni apától származó, Nagyszalontán született szélső, aki még mindig csak 22 éves, jelenleg a magyar másodosztályú Nyíregyházi Spartacust erősíti.
A magyar élvonalat összesen öt játékos képviseli az Afrika-kupán, a Ferencvárostól Samy Mmaee és öccse, Ryan a marokkói, klubtársuk, a Voluntari-nál is megfordult Aissa Laidouni a tunéziai nemzeti csapatba kapott meghívott. A másik két játékost a Fehérvár adja, a zöld-foki szigeteki Stopira és gambiai Lamin Jallow révén.
A román labdarúgó 1. Ligából két klubnak kell nélkülöznie játékost az Afrika-kupa miatt, a Medgyesi Gaz Metannak a comore-szigeteki Nasser Chamedet, valamint a Kolozsvári CFR-nek a mauritániai Guessouma Fofánát.
Érdekesség, hogy egy román szövetségi kapitány is érdekelt a tornán, Mario Marinică, a Bukaresti Rapid korábbi mestere Malawi legjobbjait készíti fel.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!