Megtört a jég a finnek ellen, ha nehezen is, de győzött a román válogatott

Zátyi Tibor 2022. június 12., 00:02 utolsó módosítás: 2022. június 12., 00:03

Kiélezett, helyzetekben gazdag mérkőzést játszott a román labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája harmadik fordulójában Finnország ellen, a szombat esti mérkőzésen több sorozat is megszakadt.

Nicușor Bancu második gólját szerezte a válogatottban Fotó: FRF.ro

Ez volt a tizenkettedik mérkőzés a két ország között, a finnek egyszer sem nyertek, mindössze három döntetlent értek el. A román válogatott rossz formája miatt a fogadóirodáknál inkább az északiakat tartották a mérkőzés esélyesének. Ennek ellenére kezdeményezőbb volt a házigazda, az első negyedóra végén pedig kétszer is megszerezhette volna a vezetést, Cicâldău előbb a keresztlécre fejelt, majd az Olaru ellen megítélt büntetőt Pușcaș kihagyta.

A mérkőzést amúgy körülbelül 12 ezer néző előtt rendezték, és a rendbontások sem hiányoztak, a játékrész közepén két percig állt a játék, míg a tűzoltók összegyűjtötték a pályára bedobott égő fáklyákat, ezután a szurkolók magyarellenes rigmusokat énekeltek.

A 30. percben végül megszületett a román válogatott idei első NL-gólja, ellentámadás végén a jobb oldalról érkezett Pușcaș beadása és Bancu két védő közül a hálóba fejelt. Ez volt az U Craiova 29 éves balbekkjének második találata a válogatottban.

Azért a finnek sem tétlenkedtek támadásban, de nem jelentettek komolyabb veszélyt Niță kapujára.

A második félidő első komoly lehetőségét a vendégek hagyták ki, Pohjanpalo közeli lövésénél nagyot védett a románok kapusa. Túloldalt Pușcaș válaszolt, hasonlóan közeli és erős lövését hárította Joronen.

Érkeztek a csapatokhoz a friss emberek (a Sepsi OSK játékosa, Marius Ștefănescu habár nevezve volt a mérkőzésre, végül nem kapott lehetőséget), majd mindkét oldalon óriási helyzetek maradtak ki, a románok részéről Mihăilă nem tudta gólra váltani ziccerét, a finnektől ezúttal is Pohjanpalo hagyta ki a legnagyobbat.

A hajrára sem fogták vissza magukat a felek, folyamatosan veszélyben forogtak a kapuk, a lehetőségek közül Bancu lövését emelnénk ki, amely a keresztlécen csattant.

A román válogatott végül kibekkelte a hosszabbítást és 1–0-ra behúzta a találkozót, megszerezte első pontjait a Nemzetek Ligája csoportjában, hiszen korábban két vereséget könyvelt el, mindkétszer idegenben maradt alul. Előbb 2–0-ra Montenegrótól, aztán 1–0-ra Bosznia-Hercegovinától kaptak ki.

Ez a siker egyben Iordănescu első győzelme is a válogatott kispadján, korábban három vereség és egy döntetlent ért el irányításával a nemzeti csapat.

A győzelem ellenére továbbra is utolsó maradt csoportjában Románia, ám hátrányát jócskán csökkentette, mindössze két pontra van az éllovas Boszniától. Most újabb hazai meccs jön, kedden Montenegrót fogadják a fiúk, míg a finnek Boszniába utaznak.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, B divízió, C csoport, 3. forduló
Románia–Finnország 1–0 (1–0)
gólszerző Bancu (30.)
Románia: Niță – Rațiu, Chiricheș, Burcă, Bancu – Olaru (Crețu, 69.), M. Marin, Cicâldău (R. Marin, 69.) – Sorescu (Mihăilă, 80.), Pușcaș, O. Popescu (Hanca, 54.). Szövetségi kapitány: Edward Iordănescu.
Finnország: Joronen – Uronen, O’Shaughnessy (Jensen, 15.), Ivanov, Vaisanen (Kallman, 80.), Alho (Soisalo, 68.) – Schuller, Lod, Kamara – Pukki (Nissila, 68.), Pohjanpalo. Szövetségi kapitány: Markku Kanerva.

A csoport másik meccsén: Montenegró–Bosznia-Hercegovina 1–1 (0–0), gólszerzők Marusic (77.), illetve Menalo (62.)
A csoport állása: 1. Bosznia-Hercegovina 5 pont, 2. Finnország 4, 3. Montenegró 4, 4. Románia 3.