Szeptemberben Magyarország nemzeti csapata legyőzte Lipcsében a németeket (0–1), azonban az utolsó csoportmeccsen veszítettek az olaszok ellen 2–0-ra a Puskás Arénában. Végül tíz pontot sikerült összegyűjteniük és a második helyen végeztek az A divízió 3. csoportjában, ezzel viszont kiemeltként várják a vasárnapi 2024-es németországi Európa-bajnokság selejtezőcsoportjainak sorsolását.
Románia szeptemberi teljesítménye sokat javult a júniusi formájához viszonyítva, ugyanis ezúttal Finnországban 1–1-es döntetlent ért el, míg hazai pályán 4–1-re győzte le a bosnyákokat. A bravúros játék mégsem eredményezett bennmaradást, a megszerzett hét ponttal utolsó helyen végeztek és kizúgtak a Nemzetek Ligája B divíziójából.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága hétfőn jelentette be, hogy a kiesés ellenére is bizalmat szavaznak Edward Iordănescu szövetségi kapitánynak.
A FIFA által közzétett listán a top tízben egyetlen változás történt, Olaszország és Spanyolország cserélt helyet, Brazília vezet, Belgium a második és őket követi Argentína.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!