A Paks fordított, a Puskás Akadémia bravúrt ért el a Fiorentina otthonában

Józsa Csongor 2024. augusztus 22., 23:14

Fordulatos meccsen az utolsó pillanatban csúszott ki a győzelem a Paks kezéből. Firenzében nem torpant meg a Puskás Akadémia a labdarúgó Konferencia Ligában.

Az odavágókat követően reménykedhet a Paks és a Puskás Akadémia is Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Két magyar együttes volt érdekelt csütörtök este a labdarúgó Konferencia Liga rájátszásának odavágóján. Mindketten idegenben léptek pályára, hősiesen küzdöttek.

A kupagyőztes Paksi FC a cseh Mladá Boleslav vendégeként a második félidő közepén Kinyik Ákos öngóljával ugyan hátrányba került, de a 37 éves Böde Dániel – pályára lépését követően mindössze két perccel – a 80. percben egyenlített, a 85.-ben pedig gyönyörű gólpasszt adott Papp Kristófnak.

A hazaiak végül a jelzett hétperces hosszabbítás végén egy szép szabadrúgásgóllal egyenlítettek.

A Puskás Akadémia álomszerűen kezdett a tavalyi KL-döntős, a Fiorentina otthonában, nem kis meglepetésre a 12. percig kétszer vették be De Gea kapuját. Nagy Zsolt tizenegyest értékesített, míg Soisalo egy gyors ellentámadást lőtt az alsóba.

Az olaszok innen kezdve folyamatosan támadtak, a 75. percben pedig meg is fordították az állást. A slusszpoén a végjátékban érkezett, ekkor Golla fejelt közelről egy szöglelet követően, 3–3 lett a végeredmény.

A párharc győztesei bejutnak a harmadik számú európai kupasorozat főtáblájára. A visszavágókat jövő csütörtökön rendezik Magyarországon.