A Paks elintézte a ciprusiakat, az U Craiova egy órát emberhátrányban focizott

Józsa Csongor 2024. július 25., 23:13

Ezúttal nem hibázott a magyar kupagyőztes, komoly lépést tett a továbbjutás felé a labdarúgó Konferencia Ligában. Az U Craiova szenvedett Szlovéniában, kétgólos hátrányba került.

Teljesen más arcát mutatta a Paksi FC Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Miután a Vajdahunyadi Corvinul búcsúztatta a labdarúgó Európa Ligából, a Paksi FC a harmadik számú kupakiírásban, a Konferencia Ligában folytathatta szereplését. Csütörtökön este a második selejtezőkör odavágóján hazai környezetben a ciprusi AEK Larnacát fogadták.

A magyar kupagyőztes az első félidőben Haraszti Zsolt kiszorított helyzetből váratlanul leadott hajszálpontos lövésével szerzett vezetést, a másodikban pedig a csereként beállt Tóth Barna kiugrásból vette be a szigetországiak kapuját, majd a végeredményt a Kisvárdáról igazolt Ötvös Bence állította be a 74. percben.

3–0-ra diadalmaskodott a Paks, kevesen gondolták volna három hete, amikor hazai pályán négy góllal kikaptak a Corvinultól, hogy a zöld-fehérek ilyen formajavuláson mennek keresztül.

Szlovéniában, a Maribor otthonában indította a nemzetközi kupaszereplését az U Craiova a labdarúgó Konferencia Liga selejetzőjének második körében. Kevés helyzetet hozott az első játékrész, a 31. percben viszont megfogyatkozott az oltyán együttes, Maldonado előtt villant a piros lap, miután utolsó védőként lerántotta ellenfelét.

Az emberelőnyt a második játékrészben ki is használta a házigazda, az 57. percben betaláltak. A folytatásban a szlovének akár növelhették volna az előnyt, míg a vendégek Koljic révén egyenlíthettek volna.

A hajrában aztán újból a Maribor volt eredményes egy közeli fejessel 2–0 lett a végeredmény, nehéz helyzetben a román gárda.