A bajnokság 15. fordulója a hazai csapatoknak kedvezett, hiszen a hét találkozóból hat meccs is a házigazdák győzelmével zárult. Gólokból nem volt hiány, mindegyik mérkőzésen legalább három találat született, de volt ahol ennél sokkal több is esett.
Az éllovas Radnóti SK ötször betalálva magabiztosan győzte le a vendég Marosludast, míg vetélytársa, a Marosvásárhelyi ASA egyedüliként nyert idegenben, nem akármilyen összecsapáson: Marosoroszfaluban kétszer is háromgólos előnyben volt, de a hazaiak kiegyenlítettek, végül aztán 6–4-re behúzták a győzelmet.
A bajnoki címért zajló küzdelemben a radnótiak továbbra is egy ponttal vezetnek a vásárhelyiek előtt.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|
Négy mérkőzésre szóló eltiltással sújtotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi testülete a Budapest Jégkorong Akadémia HC egyik játékosát, miután súlyos sportszerűtlenség történt a Gyergyói Hoki Klub elleni bajnokin.
Komoly összegeket ajánlottak külföldi klubok a Kolozsvári CFR két koszovói meghatározó játékosáért cserébe, akik nagy eséllyel elhagyják Daniel Pancu csapatát.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Két ukrán állampolgárságú nő karácsonyeste hatvanezer dollár elrejtett készpénzzel próbált belépni Romániába. A megtalált összeget a vámosok elkobozták, az elkövetőket pedig megbírságolták.
Román kommandósokkal illusztrálta egy orosz propagandaoldal, milyen „jól felszerelt” az orosz hadsereg. A St. Chucks című Facebook-oldalról van szó, amely bejegyzéseiben az orosz hadsereg, illetve Vlagyimir Putyin orosz elnök „dicsőségét” zengi.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!