A müncheni futballgépezet újabb trófeát húzott be

Orbán Zsolt 2020. szeptember 25., 01:08 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 13:31

Az esélyesebb Bayern München diadalmaskodott a budapesti rendezésű UEFA Szuperkupa-mérkőzésen. A bajorok hosszabbítás után, Javi Martínez fejesével győzték le a Sevillát.

Második alkalommal került az európai szuperkupa Münchenbe Fotó: ©UEFA

Két, bámulatos formában lévő topligás csapat találkozott a UEFA Szuperkupa budapesti döntőjében, amelyen az európai szövetség a világjárvány kitörése óta először tesztelte a nézők visszatérésének lehetőségét a stadionokba.

A Bajnokok Ligája-címvédő Bayern és az Európa Liga-győztes mintegy 20 ezren követhették a helyszínen.

Némi meglepetésre az első gólt az andalúzok szerezték a négy UEFA-csillagos Puskás Arénában. Alaba leütközte Rakiticet a hatos közelében, mielőtt még a horvát középpályás ziccerbe került volna. A jogosan megítélt büntetőt Ocampos értékesítette a 13. percben.

Az első negyedórát leszámítva a szuperkupa-mérkőzést – ahogy az várható is volt – a német bajnok uralta. Igaz, a bajoroknak csak többszöri próbálkozás után sikerült egyenlíteniük.

Müller külsővel leadott centerezése után Lewandowski jó érzékkel tette vissza a labdát Goretzkának, aki 11 méterről higgadtan a hálóba belsőzött.

A Bayern játéka nem volt teljesen meggyőző, de érződött a piros mezeseken, hogy idővel bedarálhatják ellenfelüket. A félidei 1–1 után a második játékrész újabb két gólt szerzett a müncheni alakulat, de az elsőt minimális lesállás miatt érvénytelenítette a VAR, a másodikat pedig szabálytalanság miatt fújta vissza az angol játékvezető.

Mindkét esetben az a Robert Lewandowski volt főszerepeben, akit Kevin de Bruyne és a csapattárs Manuel Neuer mellett az Év játékosa díjra jelöltek az UEFA-nál.

A Bayern folyamatosan nyomás alatt tartotta a Sevillát, de az EL-specialista spanyol együttes eldönthette volna a meccset a rendes játékidő végén: a ziccerben meglógó en-Nesziri lövését nagy bravúrral védte Neuer.

A 2x15 perces hosszabbítás elején a marokkói csatár újabb nagy lehetőséget puskázott el, azazhogy Neuer védett ismét, ezúttal lábbal és a kapufa segítségével.

A döntő győztes gólját egy nem várt hős, a frissen becserélt Javi Martínez fejelte. A rutinos baszk hátvéd a 112. percben döntötte el a szuperkupát, miután Alaba lövését az amúgy jól teljesítő Bono előre ütötte.

A Bayern München a Bundesliga, a Német Kupa és a Bajnokok Ligája után az európai szuperkupát is megnyerte, utóbbit 2013 után a második alkalommal.

2020-as UEFA Szuperkupa – Budapest, Puskás Aréna
Bayern München–Sevilla FC 2–1 (1–1) – h.u.
Gólszerzők: Goretzka (34.), Javi Martínez (104.), ill. Ocampos (13., büntetőből)
Bayern: Neuer – Pavard, Hernández (Javi Martínez 100.), Süle, Alaba (Boateng 112.) – Goretzka (Davies 99.), Kimmich – Sané (Tolisso 70.), Müller, Gnabry – Lewandowski. Edző: Hans-Dieter Flick.
Sevilla: Bounou – Jesús Navas, Diego Carlos, Koundé, Escudero – Jordán (Vázquez 94.), Fernando, Rakitic (Óliver Torres 56.) – Suso (Gudelj 73.), L. de Jong (en-Nesziri 56.), Ocampos. Edző: Julen Lopetegui.
Vezette: Anthony Taylor (angol)