Két, bámulatos formában lévő topligás csapat találkozott a UEFA Szuperkupa budapesti döntőjében, amelyen az európai szövetség a világjárvány kitörése óta először tesztelte a nézők visszatérésének lehetőségét a stadionokba.
A Bajnokok Ligája-címvédő Bayern és az Európa Liga-győztes mintegy 20 ezren követhették a helyszínen.
Némi meglepetésre az első gólt az andalúzok szerezték a négy UEFA-csillagos Puskás Arénában. Alaba leütközte Rakiticet a hatos közelében, mielőtt még a horvát középpályás ziccerbe került volna. A jogosan megítélt büntetőt Ocampos értékesítette a 13. percben.
Az első negyedórát leszámítva a szuperkupa-mérkőzést – ahogy az várható is volt – a német bajnok uralta. Igaz, a bajoroknak csak többszöri próbálkozás után sikerült egyenlíteniük.
Müller külsővel leadott centerezése után Lewandowski jó érzékkel tette vissza a labdát Goretzkának, aki 11 méterről higgadtan a hálóba belsőzött.
A Bayern játéka nem volt teljesen meggyőző, de érződött a piros mezeseken, hogy idővel bedarálhatják ellenfelüket. A félidei 1–1 után a második játékrész újabb két gólt szerzett a müncheni alakulat, de az elsőt minimális lesállás miatt érvénytelenítette a VAR, a másodikat pedig szabálytalanság miatt fújta vissza az angol játékvezető.
Mindkét esetben az a Robert Lewandowski volt főszerepeben, akit Kevin de Bruyne és a csapattárs Manuel Neuer mellett az Év játékosa díjra jelöltek az UEFA-nál.
A Bayern folyamatosan nyomás alatt tartotta a Sevillát, de az EL-specialista spanyol együttes eldönthette volna a meccset a rendes játékidő végén: a ziccerben meglógó en-Nesziri lövését nagy bravúrral védte Neuer.
A 2x15 perces hosszabbítás elején a marokkói csatár újabb nagy lehetőséget puskázott el, azazhogy Neuer védett ismét, ezúttal lábbal és a kapufa segítségével.
A döntő győztes gólját egy nem várt hős, a frissen becserélt Javi Martínez fejelte. A rutinos baszk hátvéd a 112. percben döntötte el a szuperkupát, miután Alaba lövését az amúgy jól teljesítő Bono előre ütötte.
A Bayern München a Bundesliga, a Német Kupa és a Bajnokok Ligája után az európai szuperkupát is megnyerte, utóbbit 2013 után a második alkalommal.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!