A mezőny fele újonc lesz a női focibajnokságban

Zátyi Tibor 2024. július 24., 11:46 utolsó módosítás: 2024. július 24., 12:48

A Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága kedden elfogadta a női Szuperliga mezőnyének összetételét, eszerint nyolc csapat lesz ott a rajtnál: a tavalyi bajnokságból négy csapat, illetve további négy együttes a másodosztályból érkezik.

Az FK Csíkszereda és a Kolozsvári Olimpia a következő pontvadászatban is izgalmas csatákat vívhat majd egymással Fotó: Pál Zoltán/ FK Csíkszereda

Az előző pontvadászatból mindössze négy együttest láthatunk viszont a 2024–25-ös szezonban: a bajnoki címvédő Konstancai Farult, a Román Kupa-győztes és ezüstérmes Kolozsvári Universitateát, a bajnoki bronzérmes és kupadöntős FK Csíkszeredát, illetve az alsóház győztesét, az ötödik helyezett Besztercei Gloriát.

Idő közben a Temesvári Poli és a Marosvásárhelyi SE visszalépett az élvonalból, akárcsak a CSM Alexandria és a Banat Girls is, így nem rendeztek osztályozót,

a másodosztály két csoportjának győztese, az 1-esben aranyérmes Székelyudvarhelyi Vasas Femina, illetve a 2-esben első Szamosújvári Atletic Olimpia feljutott.

A maradék két helyet pedig felajánlották a 2-es csoportban harmadik helyen végzett FC Hermannstadtnak, illetve a negyedik Gyulafehérvári Unireának, velük lesz tehát teljes a Szuperliga nyolcas mezőnye.

A bajnokság alapszakaszának menetrendjét hétfőn, július 29-én sorsolják ki. A másod- és a harmadosztály küzdelmei szeptember 15-én kezdődik majd.