A kupasorozat előző körében a múlt hét közepén a nyárádtőiek 2–1-re győztek a megyei rivális Marosvásárhelyi SE otthonában, ahol nagy fölényben játszottak, helyzetek sokaságát alakították ki, és nagyobb különbséggel is nyerhettek volna.
Ezt követően a hétvégén még két barátságos meccset is játszottak, a Maros megyei bajnokságban érdekelt Náznánfalvát 3–1-re, míg a harmadosztályú vetélytárs Medgyesi SK-t 5–2-re verték.
A múlt heti mérkőzéseken nyújtott teljesítményük mindenképpen bizakodásra adhat okot, ezúttal azonban egy jóval keményebb ellenféllel állnak szemben.
A Dési Unirea a másodosztályú bajnokságban ütőképes együttesnek számít, az előző idényben a felsőházi rájátszásban szerepelt. A Kolozs megyeiek ebben a körben csatlakoznak a kupához, de a 2. Ligában már lejátszottak két találkozót, előbb hazai pályán 1–0-ra felülmúlták a CSM Alexandriát, majd 2–0-ra kikaptak a Sellenberki SK vendégeként.
A Nyárádtő–Dés párharc szerdán 17 óra 30 perctől kezdődik a nyárádtői stadionban, az összecsapást a vajdahunyadi Raul Bădărău vezeti. Döntetlen esetén a rendes játékidő után kétszer tizenöt perces hosszabbítás, és ha szükséges, tizenegyes-párbaj következik.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!