A második félidőben szétesett a Vasas Femina játéka

Zátyi Tibor 2022. november 06., 14:52 utolsó módosítás: 2022. november 06., 14:53

A kulcsmomentumokban nem tudta kihasználni lehetőségeit, így végül súlyos vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában.

Nem jött ki a lépés idegenben a Vasas Femina lányai számára Fotó: Beliczay László

Vasárnap délben Giurgiuban rendezték a mérkőzést, a Bukaresti Carmen együttese az Astra stadionjában játssza hazai találkozóit. Az udvarhelyi lányok tudták, hogy nem ők a mérkőzés esélyesei (főleg, hogy a védelemből többen is hiányoztak), hanem a tapasztalt játékosokat és légiósokat felvonultató házigazda.

Ennek ellenére a Vasas nagyon jó első félidőt játszott, az első igazi ziccert is a vendégek alakították ki, Horváth Anita maradt egyedül a kapussal szemben, de nem tudta belőni a labdát a hálóba. Ezután a hazaiak két lehetőségüket is kihasználták, így 2–0-nál mehettek pihenőre a csapatok.

Térfélcserét követően ismét óriási lehetőség adódott a Vasas előtt, Tóth Györgyi vezethette egyedül kapura a labdát, ám a ziccert ő sem tudta kihasználni, és – akárcsak az első félidőben – rögtön gólt kapott a Femina. Ezután teljesen szétesett a csapat játéka, nem is tudott több lehetőséget kialakítani, a hazaiak pedig könyörtelenül kihasználták a helyzeteiket, meg sem álltak nyolc gólig.

A Vasas Femina hétvégén ismét játszik, akkor pótolják Nagykomlóson a Banat Girls elleni, korábban elhalasztott mérkőzést.