Hirdetés

A Marosvásárhelyi SE-nél folytatja Fülöp István

Fülöp István tavaly a Nyárádtővel feljutott a 2. Ligába
Fotó: Haáz Vince

A komoly élvonalbeli tapasztalattal rendelkező középpályás alig kapott játéklehetőséget a Nyárádtői Unirea csapatánál. Fülöp István nemrég megvált a másodosztályban szereplő klubtól és megegyezett a 3. Ligában játszó Marosvásárhelyi SE-vel.

2025. február 12., 11:57

Fülöp István 2023 nyarán igazolt a megyeszékhely közelében fekvő kisváros együtteséhez, amellyel kiváló szezont tudott maga mögött a harmadosztályban.

Meghatározó játékosnak számított és a végén kiharcolták a feljutást a 2. Ligába. A magasabb szinten azonban nagyon kevés lehetőséghez jutott, így távozni kényszerült.

Hirdetés

A 34 éves, a Maros megyei Sáromberkén született labdarúgó nem szerződött messzire, a Marosvásárhelyi SE kedden este jelentette be az érkezését, amelynek színeiben a tavaszi szezonban újra a 3. Ligában bizonyíthat.

„István a pályán igazi vezéregyéniség, remek helyzetfelismeréssel és technikai tudással. Mindig is az a játékos volt, aki képes váratlan megoldásokkal meccseket eldönteni, és mostantól a mi színeinkben bizonyíthatja, hogy még mindig meghatározó szereplője lehet a bajnokságnak” – mutatták be az új szerzeményt a Marosvásárhelyi SE közösségi oldalán.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

Fülöp István közel tíz szezont húzott le az élvonalban

Fülöp István a Szászrégeni Avântul csapatánál kezdte felnőtt pályafutását, majd az FC Botoșani-hoz került, amellyel a 2012–2013-as szezonban megnyerte a másodosztályú bajnokságot.

Az élvonalban a moldvai együttes meghatározó játékosává vált, a klubnál összesen öt szezon alatt 113 mérkőzésen 26 gól és 21 gólpassz volt a mérlege.

Aztán 2017-ben a magyar élvonalba a Diósgyőri VTK-hoz igazolt, ahol mindössze egy fél évet töltött, majd júliusban a román élvonal akkori újoncához, a Sepsi OSK-hoz igazolt kölcsönbe. A háromszékieknél huszonnyolc bajnoki mérkőzésen kilencszer volt eredményes a 2017–2018-as szezonban, majd a Sepsi 2018 nyarán végleg szerződtette a DVTK-tól.

Fülöp öt szezont játszott a Sepsi OSK színeiben, ahol eredményes időszakot töltött. Összesen 94 mérkőzésen lépett pályára, 18 találat és 19 gólpassz fűződik a nevéhez, és a 2021–2022-es szezonban megnyerte a Román Kupát a székelyföldi klubbal.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

További változások a keretben

A marosvásárhelyi klub az elmúlt napokban további két helyi játékost szerződtetett. A mindössze 17 éves László Mátyás az FCSB-től érkezett, ahol alapembernek számított az ifjúsági csapatoknál. A gyulakuti származású védekező középpályás korábban a Marosszentgyörgyi Kinder utánpótlásában nevelkedett. A 24 éves belső védő, Alexandru Core Marosvásárhelyen született, a CS Mioveni csapatától igazolt az SE-hez, korábban a Viitorul Pandurii Târgu Jiu, a Jászvásári Poli és a Ceahlăul Piatra Neamț játékosa volt.

Mellettük Loren Daniel Iovița is a marosvásárhelyi együttest választotta, a 23 éves ugyancsak belső védő poszton játszó labdarúgó legutóbb a Nagyváradi Bihar FC csapatának volt a tagja.

A Marosvásárhelyi SE keretéhez korábban még hárman csatlakoztak, Victoraș Astafei és Bogdan Piper a másodosztályú Nyárádtői Unireától, míg Bogdan Lazăr a Gyulafehérvári CSU-tól érkezett.

A Mihai Ianc vezetőedző által irányított csapat eddig három barátságos mérkőzést játszott. Előbb hazai pályán 3–1-re nyert a Kolozsvári Viitorul ellen, majd 1–1-es döntetlent ért el a Székelyudvarhelyi FC vendégeként, végül 3–1-re kikapott otthon a Kolozsvári Sănătateától. A tervek szerint még három felkészülési meccset játszanak, a Zilahi SCM, a Szászrégeni Avântul és a Gyergyószentmiklósi VSK lesz az ellenfelük.

A Marosvásárhelyi SE a hetedik helyen tölti a téli szünetet a harmadosztályú bajnokság 7-es csoportjában. Az alapszakaszból még három forduló maradt hátra, de az már szinte teljesen biztosra vehető, hogy az alsóházi rájátszásban folytatja.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Új televíziós partnert keres a kéziszövetség, más adóra kerülnek a válogatott és a bajnokság meccsei

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.

A stabilitás a legfontosabb cél a Székelyudvarhelyi FC-nél

Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.

Székelyhon

Egy ember meghalt a homoródfürdői balesetben, egy sérültet helikopterrel vittek kórházba

Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.

`
Krónika

Megszűnik a magyar szórvány egyik nagy múltú lapja a tulajdonos bejelentése szerint

Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.

Krónika

Hívek nélküli hátszegi műemlék templomot „fogadtak örökbe” a feketegyarmati reformátusok

Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.

Főtér

Általános sztrájk kezdődik kedden a kórházakban – hírek hétfőn

Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.

Ez is érdekelheti

Nagy célokat tűzött ki a Brassói Corona: szuperligás rutinnal erősített a feljutásért

Nem kíván sokáig a labdarúgó 3. Ligában maradni a Brassói Corona. A Cenk alatti együttes rutinos, Szuperligát is megjárt labdarúgókkal erősítette meg keretét, egyértelművé téve, hogy célja a mielőbbi feljutás a másodosztályba.

Magasabbra tennék a lécet: alakulóban a Kézdivásárhelyi SE új csapata

Pörgős az előszezon a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapatánál, a felkészülés egyik legfontosabb feladata az új játékosok beépítése és a távozók pótlása. A 3. Liga előző két idénybeli jó teljesítménye alapján idén merészebb célokat fogalmaznak meg.

Drasztikus büntetések a 3. Ligában: évekre eltiltották az érintetteket fogadási csalásért

Súlyos ítéleteket hozott a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a Petrozsényi Jiul–Vulturii Fărcășești mérkőzés ügyében. A fogadási csalás gyanúja miatt több mint 2,15 millió lejes pénzbírságot szabtak ki, több érintettet évekre eltiltottak.

A stabilitás a legfontosabb cél a Székelyudvarhelyi FC-nél

Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.

Új edzővel, átalakuló kerettel kezdi a szezont a Gyergyói VSK

Egy hete kezdte el a felkészülést a 2026–2027-es idényre a Gyergyószentmiklósi VSK labdarúgócsapata, amely már szerdán pályára lép a Román Kupában. Az együttest tapasztalt edző, korábban több élvonalbeli klubnál is dolgozó Paul Ceușan irányítja.

Romokban a brassói foci, de felcsillant a reménysugár

A viszontagságos múlttal rendelkező, többször felszámolt, majd 2024 nyarán újraalapított Brassói Corona kivívta a 3. ligás szereplés jogát. Románia egyik legnagyobb városa viszont továbbra is messze áll az élvonaltól.

Valentin Suciu már pihent eleget, új kihívásra vágyik

Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.

Korábbi csapatához igazolt Bara Levente

A Szatmárnémeti Olimpia VSK csapatánál folytatja a székelyudvarhelyi középpályás. Bara Levente három év után újra a klub színeiben játszik.

Történelmi siker: feljutott a 3. Ligába a Kovásznai Kárpátok

Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.

Elmaradt a fordítás, a visszavágót is elveszítette a Maros megyei focibajnok

Idegenben nem tudta ledolgozni a hátrányát a Marosvásárhelyi Academica Transilvania, amely így kettős vereséggel bukta el a labdarúgó 3. Ligába jutásért kiírt osztályozót.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!