A magyarok ismét megkapták a németeket, könnyű csoportba kerültek a románok

Sebestyén Ervin 2024. február 08., 20:09 utolsó módosítás: 2024. február 08., 20:29

Hollandiát, Németországot és Bosznia-Hercegovinát kapta ellenfélként a magyar labdarúgó-válogatott csütörtökön este a Nemzetek Ligája párizsi sorsolásán. A románok nagyon könnyű kvartettbe kerültek, számukra kötelező az első hely a C divízióban.

Nem lesz könnyű dolga a magyar válogatottnak az A-ligában Fotó: Haáz Vince

Sorsoltak a Nemzetek Ligája 2024–2025-ös idényére, ellenfeleket kapott a magyar nemzeti csapat, illetve a román gárda is. A csoportmérkőzéseket idén szeptemberben, októberben és novemberben rendezik. Az UEFA főtitkár-helyettese a lebonyolítás újdonságairól számolt be a sorsolást megelőzően, többek között arról, hogy a magyar válogatottat felvonultató A ligában a csoportokból az első két helyezett jut tovább, s így itt negyeddöntőt is rendeznek majd.

Az A liga 3-as csoportjában a magyarok mellé a hollandokat, a németeket és a bosnyákokat húzták. Marco Rossi szövetségi kapitány legénysége nemrégiben már megküzdött Németország legjobbjaival, ők ismerősek lehetnek már az előző idényből, és találkoznak velük a nyári Európa-bajnokságon is.

Fotó: Haáz Vince

A román válogatott a C divízióban fog szerepelni, a 2-es csoportban Koszovó, Ciprus és a Litvánia–Gibraltár párharc győztese lesz az ellenfele. Története során Koszovóval mindössze kétszer találkozott korábban, mégpedig tavaly az Európa-bajnoki selejtezőben, ahol egyszer győzött és egyszer döntetlent játszott ellene.

Románia tizenhárom alkalommal mérhette össze az erejét Ciprus legjobbjaival és ezalatt mindössze egy vereséget szenvedett el, tízszer nyert és kétszer pontosztozkodás lett a vége. A harmadik ellenfelük kiléte márciusban dől el, a Litvánia–Gibraltár párharc győztese marad a C divízióban, míg a vesztes a D-ben folytatja.

Fotó: frf.ro