
A férfiaknál 16, a nőknél 12 nemzeti együttes vesz részt az olimpián. A női torna július 21-én kezdődik, a döntőt augusztus 6-án játsszák. A férfiak egy nappal később kezdenek, a finálét augusztus 7-én rendezik.
A férfi tornán a szokásos U23-as korosztályú játékosok helyett ezúttal U24-es (1997-ben vagy később születettek) labdarúgók játszhatnak. Mindegyik csapat keretében legfeljebb három túlkoros labdarúgó lehet.
A sorsoláson az azonos kontinensről érkező válogatottak nem kerülhettek egy csoportba.
A román válogatott, amely az U21-es csapat két évvel ezelőtti Eb-elődöntőjének köszönheti részvételét az olimpián, kedvező sorsolást kapott, a B csoportban Dél-Korea, Honduras és Új-Zéland lesznek az ellenfelei.
A D csoportban megismétlődik a 2016-os olimpia döntője, a címvédő Brazília és Németország összekerültek egymással. Az öt évvel ezelőtti riói fináléban a brazilok tizenegyesekkel győzték le a németeket.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!