Az előző szezon július végi kupadöntőjében a fővárosi együttes 1–0-ra győzte le a háromszékieket a Ploiești-en megrendezett mérkőzésen, amely után az FCSB szurkolói magyarellenes rigmusokkal ünnepelték a sikert.
Az esetről készült videófelvételen jól látszott, hogy a
bukaresti csapat játékosait egyáltalán nem zavarták a drukkerek uszító megnyilvánulásai, sőt inkább partnerek voltak ebben.
A történtek után a Sepsi OSK vezetősége és a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat is panaszt tett az illetékes szerveknél. A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága csütörtöki döntése alapján
az FCSB három vétkes játékosa, Florin Tănase, Valentin Crețu és Andrei Miron, illetve a klub egyaránt 5000 lejes pénzbírságot kapott, ami a szabályzatban foglaltak szerint a legalacsonyabb büntetésnek számít.
A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedd este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva az általa meghatározott határokon belül akár 50 százalékkal is csökkentenie kellene a helyi adókat és illetékeket.
Kedd este hat óra körül óriási robajjal omlott össze a szilágycsehi református templom tornya. A felújítás alatt álló templom tornyának megerősítését a munkálatokat végző kolozsvári cég szakembereinek javaslatára belülről már megtámasztották.
A székely emberek példátlan közfelháborodásának oka az anyagilag eleve kitettebb helyzeten túl az RMDSZ elmúlt évekbeli politikájában, valamint az elégedetlenséget kirobbantó adók természetében keresendő – mondja interjúnkban Toró Tibor politológus.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!