Szerdán este Ploiești-en a Sepsi OSK és az FCSB játszotta a labdarúgó Román Kupa döntőjét. A háromszékiek fennállásuk óta először jutottak a fináléba, így az első diadalukra készültek, ezzel szemben a fővárosiak az ország rekordgyőztese, 23 serleget emelhettek a magasba, kupagyőzelmet legutóbb 2015-ben húztak be.
A háromszékiek végül nem nevezték a fináléra Fülöp Istvánt, mivel a versenyszabályzat nem egyértelmű, mikor törlődnek a sárga lapos figyelmeztetések. A szentgyörgyi klub hivatalos kérdést is intézett a szakszövetség versenyosztályához, semmiféle választ nem kapott. Inkább azt választották, hogy nem írják fel a játékvezetői lapra.
Sepsiszentgyörgyön a városi stadionban 500 szurkoló látogatott ki, 140 kilométerre az Ilie Oană Stadiontól biztatták a kedvenceiket. A tét nem volt kicsi, a trófea elnyerése mellett a győztes megkaparintja az Európa Ligában való indulás jogát.
Az összecsapás egészen jó ritmusban rajtolt el, igaz, hogy valódi gólhelyzetet nem alakítottak ki a csapatok az első negyedórában. A 22. percben Coman tekert mellé egy 25 méterről elvégzett szabadrúgást.
A Sepsi OSK mezőnyben szervezettebb volt, megpróbálta irányítani a játékot, míg a ellenfele a gyors támadásokra rendezkedett be. Egy ilyen végén Man a 35. percben lőtte rá, alig ment fölé.
Jó indulattal is közepes színvonalú első játékrészt követően a kaput eltaláló lövések száma nulla volt, így az eredményjelző nem is mutathatott mást, mint 0–0.
A pihenőt követően erőteljesebben indított az FCSB, az 54. percben Niczuly a felső léc alól tornázta ki Moruțán löketét, majd Panțîru próbálkozása találta telibe a kapufát.
A 66. percben kapitulált a háromszékiek védelme, sorozatos hibákat követően nem tudtak felszabadítani, Man közelről gyakorlatilag az üres kapuba passzolt (0–1).
Képtelen volt a váltásra a székelyföldi gárda, hiába, hogy hátrányban voltak, a folytatásban is az ellenfelük volt többet játékban, szövögette a támadásait, sokkal frissebbnek tűntek.
A végjátékra emberhátrányba került a Sepsi OSK, a csapatkapitány, Bouhenna három minutum alatt szedett össze két sárga lapos figyelmeztetést, így villant előtte a piros. Az egyenlítésre a csereként beálló Celea volt a legközelebb, egy kapu előtti kavarodásnál az utolsó pillanatban tisztáztak előtte.
Kis csapat benyomását keltette a sepsiszentgyörgyi együttes, nehéz úgy mérkőzést, kupát nyerni – vagy szinte lehetetlen –, hogy egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt.
A második játékrészben mutatott célratörőbb foci elégséges volt, hogy az FCSB öt évadot követően elhódítsa a Román Kupa 2020-as kiírását.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!