Szerdán este Ploiești-en a Sepsi OSK és az FCSB játszotta a labdarúgó Román Kupa döntőjét. A háromszékiek fennállásuk óta először jutottak a fináléba, így az első diadalukra készültek, ezzel szemben a fővárosiak az ország rekordgyőztese, 23 serleget emelhettek a magasba, kupagyőzelmet legutóbb 2015-ben húztak be.
A háromszékiek végül nem nevezték a fináléra Fülöp Istvánt, mivel a versenyszabályzat nem egyértelmű, mikor törlődnek a sárga lapos figyelmeztetések. A szentgyörgyi klub hivatalos kérdést is intézett a szakszövetség versenyosztályához, semmiféle választ nem kapott. Inkább azt választották, hogy nem írják fel a játékvezetői lapra.
Sepsiszentgyörgyön a városi stadionban 500 szurkoló látogatott ki, 140 kilométerre az Ilie Oană Stadiontól biztatták a kedvenceiket. A tét nem volt kicsi, a trófea elnyerése mellett a győztes megkaparintja az Európa Ligában való indulás jogát.
Az összecsapás egészen jó ritmusban rajtolt el, igaz, hogy valódi gólhelyzetet nem alakítottak ki a csapatok az első negyedórában. A 22. percben Coman tekert mellé egy 25 méterről elvégzett szabadrúgást.
A Sepsi OSK mezőnyben szervezettebb volt, megpróbálta irányítani a játékot, míg a ellenfele a gyors támadásokra rendezkedett be. Egy ilyen végén Man a 35. percben lőtte rá, alig ment fölé.
Jó indulattal is közepes színvonalú első játékrészt követően a kaput eltaláló lövések száma nulla volt, így az eredményjelző nem is mutathatott mást, mint 0–0.
A pihenőt követően erőteljesebben indított az FCSB, az 54. percben Niczuly a felső léc alól tornázta ki Moruțán löketét, majd Panțîru próbálkozása találta telibe a kapufát.
A 66. percben kapitulált a háromszékiek védelme, sorozatos hibákat követően nem tudtak felszabadítani, Man közelről gyakorlatilag az üres kapuba passzolt (0–1).
Képtelen volt a váltásra a székelyföldi gárda, hiába, hogy hátrányban voltak, a folytatásban is az ellenfelük volt többet játékban, szövögette a támadásait, sokkal frissebbnek tűntek.
A végjátékra emberhátrányba került a Sepsi OSK, a csapatkapitány, Bouhenna három minutum alatt szedett össze két sárga lapos figyelmeztetést, így villant előtte a piros. Az egyenlítésre a csereként beálló Celea volt a legközelebb, egy kapu előtti kavarodásnál az utolsó pillanatban tisztáztak előtte.
Kis csapat benyomását keltette a sepsiszentgyörgyi együttes, nehéz úgy mérkőzést, kupát nyerni – vagy szinte lehetetlen –, hogy egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt.
A második játékrészben mutatott célratörőbb foci elégséges volt, hogy az FCSB öt évadot követően elhódítsa a Román Kupa 2020-as kiírását.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!