A két csapat kevesebb, mint másfél hónap után találkozott újra egymással, miután a bajnokság negyedik fordulójában a Farul ugyancsak hazai pályán 1–0-ra nyert.
Az első félidőben mindkét fél közel volt a gólszerzéshez. Előbb a Sepsi OSK veszélyeztetett, a 15. percben Luckassent a lövése pillanatában blokkolták. A hazaiak Adrian Petre révén hagytak ki két ígéretes lehetőséget, majd szöglet után Mitrea majdnem öngólt vétett, Niczuly mentette meg.
A szünet előtt ismét a sepsiszentgyörgyiek jutottak el nagy helyzetig, Gonzalez remekül készített elő Tamás Nándornak, akinek lövését kivédte a Farul kapusa.
A második játékrész elején büntetőhöz jutott a Sepsi OSK, Larie szabálytalankodott Luckassennel szemben, és bár az eset a tizenhatos előtt történt, a játékvezető a tizenegyespontra mutatott. Mitrea állt a labda mögé és magabiztosan értékesítette.
A vendégek különösebb gond nélkül őrizték előnyüket, a Farul pedig sokáig nem tudott helyzetig eljutni. A 85. percben aztán közel voltak az egyenlítéshez, Jefte Betancort ugratták ki, lövésénél Niczuly óriásit védett, majd a labda a felső lécre pattant, Dimitrov pedig tisztázott.
Ezután Bojic végleg eldönthette volna, de kihagyta nagy ziccerét, ez végül nem számított, a végéig kitartott a Sepsi OSK előnye.
Leo Grozavu együttese megszakította a bajnokság első fordulója óta tartó nyeretlenségi sorozatát (minden sorozatot figyelembe véve tíz mérkőzés után nyert újra) és bejutott a kupasorozat nyolcaddöntőjébe.
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
Hivatalos bejelentés nem történt, és sokáig a Peco-online.ro ármonitor sem mutatta, de szerda reggel néhány töltőállomásán csökkentette az üzemanyagok árát a piacvezető Petrom.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
További híreink: az időnket is ellopják – 23 órás lesz a vasárnap; az üzemanyagárak pedig elszabadultak, de a gazdákat legalább megmentené egy rendelet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!