A közönség élvezte a FK mérkőzését, Ilyés Róbert annyira nem (videóval)

Dobos László 2024. szeptember 04., 10:33 utolsó módosítás: 2024. szeptember 04., 10:34

Látványos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda a Metalul Buzău együttesét a labdarúgó 2. Liga 5. fordulójának zárónapján. Bár 4–2-re nyertek a csíkiak, a piros-feketék vezetőedzője, Ilyés Róbert szerint nem volt annyira sima a mérkőzés.

Helyzetekben és gólokban gazdag meccs volt Csíkszeredában Fotó: Borbély Fanni

„Nyertünk, de mondhatom, hogy magabiztos győzelem volt. Amire számítottam, azt kaptuk. Tudtam, hogy egy nagyon jó csapat ellen játszunk, hogy a táblázaton elfoglalt helyük nem reális. Tudtam azt is, hogy technikás játékosok alkotják, nem hiába jutottak fel a harmadosztályból, megmaradt a csapatuk a magja.

Szeretnék gratulálni nekik is, mert a közönség élvezte ezt a sokgólos meccset. Én viszont nem szeretnék ehhez hasonló mérkőzéseket megélni, mert elég stresszes volt.

Nem szeretem az ilyen feszültséget. Eddig könnyebb talákozóink voltak, most viszont megszenvedtünk a győzelemért. Jó, hogy vannak olyan cseréink, akik bejöttek és pluszt tettek a csapat játékához.

Büszke vagyok a játékosokra, mert nem adták fel a nehéz pillanatokban, mikor vezetett az ellenfél, de 3–2-nél is mi kezdeményeztünk, próbáltunk játszani, akciókat kialakítani”

– nyilatkozta Ilyés Róbert a mérkőzést követően.

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője •  Fotó: FK Csíkszereda
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője Fotó: FK Csíkszereda

A meccsen csereként beállt Dzsebari teljesítményéről is elismerően beszélt a vezetőedző. „Örvendek, hogy visszatért a sérülése után, két gólt szerzett. Remélem, hogy ezentúl még jobbak, még erősebbek leszünk. Következik egy kis szünet, még nem tudjuk pontosan, hogy mikor lesz a Resicabánya elleni idegenbeli mérkőzésünk. A játékosoknak adtam ajándékba egy négynapos pihenőt. Nem szívesen szoktam annyi szabadot adni,

de megígértem nekik, hogy ha hét mérkőzésből hét győzelem lesz, akkor pihenőt kapnak. Megérdemlik.

Marad 8–9 napunk, hogy minden szempontból felkészüljünk a következő bajnokira. A Resicabánya ellen rangadó lesz, hiszen ők a második–harmadik helyen állnak. Ha ott győznénk, akkor további fontos lépést tennék a felsőházi rájátszás, a play-off eléréséhez” – tette hozzá Ilyés.

Valentin Stan, a Metalul Buzău vezetőedzője szerint a nézők számára élvezetes találkozó volt, amelyen hat szép gólt láthattak. „Egy szép meccs, de számunkra nem feltétlenül kellemes. Amennyiben nem győzöl, nincs ahogy elnyerje a tetszésed, függetlenül attól, hogy jól kezdtél, vezettél. A 15. perctől a Csíkszereda átvette az irányítást, kiváló dinamikával játszott. Mintegy 50–60 percig nem sikerült az ők szintjükre felnőnünk” – kezdte Stan.

Hatgólos meccsen nyert az FK Csíkszereda •  Fotó: Borbély Fanni
Hatgólos meccsen nyert az FK Csíkszereda Fotó: Borbély Fanni

A Metalul vezetőedzője kiemelte, hogy 3–1 után a „nincs amit vesztened, próbálj meg játszani” alapon összejött a második góljuk. „Ekkor nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, és felsejlett az egyenlítés reménye. Egy újabb hibáig. A második csíki gólt eredményező büntető helyezkedési hibából született, akárcsak a negyedik találatuk is, amihez kellett egy hátvéd megbocsáthatatlan tévedése. Próbáltunk futballozni. Nem olyan csapat vagyunk, amely a kaputól 35-40 méterre tömörülve várja az ellenfelet, megkíséreli megakadályozni.

Lehet, hogy úgy tűnt, de nem próbáltunk meg 1–0 megőrzésére berendezkedni. Mindez a futballból, a játékosok egyéniségéből adódott, és meg is fizettük az árát”

– zárta összefoglalóját Valentin Stan.

A hatodik játéknapot a jövő hét végén rendezik, az FK Csíkszereda a jelenleg harmadik helyezett Resicabányai CSM vendége lesz. Közben döntés született a Vajdahunyadi Corvinul elhalasztott mérkőzéseinek pótlásáról. A Corvinul–Sellenberk mérkőzést (1. forduló) szeptember 18–án 17 órától, a Nyárádtő–Corvinul találkozót (2. forduló) szeptember 25–én 17 órától, míg a Corvinul–Afumați összecsapást (3. forduló) november 6–án 14 órától pótolják.