Ketten is dupláztak, a szünet után döntötte el a meccset az FK Csíkszereda

Horváth Bálint Ottó 2024. szeptember 03., 20:14

Az újonc hamar ráijesztett az FK Csíkszeredára, amely azonban a folytatásban érvényre juttatta az akaratát. Öt fordulót követően a székelyföldi gárda továbbra is hibátlanul menetel, vezeti a labdarúgó 2. Liga tabelláját.

Babati duplája megalapozta a győzelmet •  Fotó: Borbély Fanni
Babati duplája megalapozta a győzelmet Fotó: Borbély Fanni

Nagy favoritként várta a Metalul Buzău elleni kedd késő délutáni hazai mérkőzést az FK, amely a bajnoki szünet előtt megőrizhette tökéletes mérlegét a bajnokságban.

Bátran kezdett az újonc, és már a 3. percben az első helyzetéből megszerezte a vezetést, Adrian Moldovan kiszorított szögből vette be Simon Máté kapuját. A gyorsan bekapott gól után egyből magához vette a kezdeményezést az FK, az első lehetősége Bakos Ervin előtt adódott, távoli próbálkozását védte a vendégek kapusa, aki aztán Dolny lövésénél is hárított.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

Folyamatos nyomás alatt tartották a Metalul kapuját a csíkiak, az első félidő közepén Micle ezúttal egy bravúrt is bemutatott Bakos közeli ziccerénél, majd újra Dolny lövésénél kellett résen lennie. Aztán a 34. percben eredményre vezettek a hazai támadások, Ceara nagyszerűen ugratta ki Babatit, aki nem hibázta el a befejezést és kiegyenlített, így a szünetben döntetlen volt az állás (1–1).

A folytatásban is mezőnyfölényben játszott az FK, de nagy helyzetet nem tudott kialakítani, így inkább távoli lövésekkel próbálkoztak, ezek nem voltak eléggé veszélyesek. A 65. percben büntetőhöz jutott Ilyés Róbert csapata, ezt Babati magabiztosan értékesítette, ezzel a magyarországi támadó duplázott és a javukra fordította az eredményt.

Ráadásul, kevéssel ezután újra betaláltak, a csereként beállt Jebari a tizenhatos előteréből mesterien tekert a hálóba. A kétgólos előny azonban nem tartott sokáig, mivel a másik oldalon Alberto Olaru közel harminc méterről szépségdíjas gólt lőtt, így még nyitott maradt a meccs (3–2).

Egészen a 88. percig, amikor Jebari távolról lőtte rá, a Metalul kapusa nagyot bakizott, a labda pedig a hálóban kötött ki, ezzel a marokkói is másodszor volt eredményes és bebiztosította a székelyföldiek győzelmét.

Az FK Csíkszereda ötödik bajnoki sikerével továbbra is hibátlanul menetel, a következő fordulóban pedig nehéz feladat vár rájuk, hiszen a harmadik helyezett Resicabányai CSM otthonában kell helytálljanak.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 5. forduló:

FK Csíkszereda–Metalul Buzău 4–2 (1–1).

Gólszerzők: Babati (34., 65., büntetőből), Jebari (69., 88.), illetve Moldovan (3), Olaru (75.).