A korai előny nem tartott ki, elúszott a továbbjutás

Székely Sport 2022. szeptember 14., 21:17 utolsó módosítás: 2022. szeptember 14., 21:19

Búcsúzott a labdarúgó Román Kupa további küzdelmeitől a Nyárádtői Unirea, a harmadik fordulóban tizenegyesek okozták a vesztét.

Véget ért a kék mezes nyárádtőiek menetelése a kupában. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A kupasorozat szerdai játéknapján a nyárádtői csapat bajnoki vetélytársa, a Marosújvári SK otthonában lépett pályára.

Remekül kezdődött a mérkőzés a vendégek számára, akik a 11. percben előnybe kerültek Robert Ganea távoli góljával. Sokáig úgy tűnt, hogy ez találat elegendő lesz a továbbjutáshoz, a hosszabbítás első percében azonban a házigazdák kiegyenlítettek, így következhetett a kétszer tizenöt perces ráadás. A végéig újabb gólt egyik fél sem tudott szerezni, a tizenegyespárbajban pedig a marosújváriak bizonyultak jobbnak, 4–1-re nyertek.

A Nyárádtői Unirea vereségével elszalasztotta az esélyt, hogy a következő körben megmérkőzzön egy élvonalbeli együttessel.