A Kolozsvár U FC simán nyert a labdarúgó 2. Liga hatodik fordulójának hétfői mérkőzésén. A hazai pályán játszó fekete-fehérek két góllal győzték le a sereghajtó Pandurii Târgu Jiut.
Costel Enache csapatának Idan Golan szerezte meg a vezetést az első félidő közepén, de az izraeli támadót a meccs végén aligha dicsérték meg az edzői stáb tagjai. A nyáron igazolt légiós több nagy helyzetet is kihagyott, a második játékrész elején egészen elképesztő lehetőséget puskázott el.
Az 52. percben Nicolae Pîrvulescu lövése a kapufán csattant, a kolozsváriak tízesének a visszapattantó labdát pár méterről már csak be kellett volna gurítania az üres kapuba. Idan viszont elsiette a befejezést, kapáslövése csúnyán fölé szállt.
Íme, a jelenet:
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Nem tudott kiemelkedő teljesítményt nyújtani az FC Argeș vendégeként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a hajrában mégis bezsebelte a három pontot a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 7. fordulójában. Ez volt a háromszékiek első sikere idegenben.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
Az erdélyi MCC-nek jelenleg csak a következő hetekre van elegendő anyagi forrása, ezért a tanév a megszokott formában és méretben biztosan nem indul el.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!