A Kolozsvári CFR nem tudta követni az FTC-t, elbukott Svájcban

Horváth Bálint Ottó 2021. augusztus 10., 23:32 utolsó módosítás: 2021. augusztus 11., 12:32

A vezetést ismét korán megszerezte a Kolozsvári CFR, utána azonban egyértelműen alulmaradt a svájci Young Boys otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének visszavágóján.

Omrani megszerezte a vezetést a CFR-nek, találata kevésnek bizonyult Fotó: Facebook/Young Boys

A találkozó előtt teljesen nyílt volt a párharc, miután a múlt heti kolozsvári odavágón 1–1-es döntetlent játszottak egymással a csapatok.

Gyakorlatilag ugyanúgy indult a berni mérkőzés, mint a kolozsvári, a CFR ismét előnybe került a 4. percben, amikor kihasználva a hazai védelem hibáját Deac labdát szerzett, majd Omranihoz passzolt, aki higgadtan gurított a hálóba. A gól után a „vasutasoknak” még voltak jó lehetőségeik, Susic lövését kitolta a svájciak kapusa, Sigurjonsson kísérlete pedig kevéssel ment mellé.

Mindezek után a Young Boys valóságos offenzívát indított, és a gyengélkedő vendég védelmet kijátszva két perc alatt megfordította az eredményt Siebatcheu és Ngamaleu révén.

A házigazdák továbbra is nagyon veszélyesen játszottak, és a szünet előtt ismét betaláltak, Siebatcheu duplázott, ezzel a svájci együttes már 3–1-re vezetett.

Hazai helyzettel kezdődött a második félidő is, Elia távoli lövésén rajta volt ugyan Arlauskis, de a kapufa mentette meg az újabb góltól. Ezt követően csökkenthette volna hátrányát a CFR, Păun szabadrúgása nem sokkal szállt a léc fölé.

Aztán a 63. percben minden esélyük elszállt a kolozsváriaknak, Păun ugyanis néhány perc leforgása alatt két sárga lapot is kapott, ezzel kiállíttatta magát.

A párharc ezzel lényegében eldőlt, így a végéig a Young Boys visszavett a tempóból, és nem erőltette a támadásait, a CFR pedig emberhátrányban nem tudott eljutni egyetlen helyzetig sem.

Marius Șumudică csapata az Európa Liga playoff-körében folytatja, ahol a szerb Crvena zvezda lesz az ellenfele, amely a BL-selejtezőben meglepetésre kikapott a moldáv Sheriff Tiraspoltól. A Young Boys a Ferencvárossal küzd meg a BL főtábálájára jutásért, a magyar bajnok túljutott a Slavia Prágán.