A kihagyott büntető is belefért a Marosvásárhelyi SE-nek

Horváth Bálint Ottó 2024. március 29., 17:53 utolsó módosítás: 2024. március 29., 18:07

Megszerezte idei első győzelmét a Marosvásárhelyi SE a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjában, az alsóházi rájátszásának nyitányán 2–0-ra nyert hazai pályán az Alsógáldi Industria ellen.

A szünet után szerezték meg a vezetést. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A két csapat egy héttel korábban is megmérkőzött egymással, az alapszakasz utolsó játéknapján szintén Marosvásárhelyen gól nélküli döntetlent játszottak.

A péntek délutáni találkozó első félidejében a marosvásárhelyi együttes habár veszélyesebben játszott, nem tudott betalálni.

A szünet után azonban Ciprian Gliga góljával megszerezte a vezetést, majd kevéssel ezután megduplázhatta volna előnyét Flavius Sabău gárdája, ám Andrei Pop büntetőt rontott.

A három pontot végül a 90. percben sikerült bebiztosítani a csereként beállt Denis Iepure találatával.

Az alsóház megnyerését célzó Marosvásárhelyi SE az alapszakasz végén tavasszal lejátszott három meccsén két döntetlent és egy vereséget összesített, a rájátszást viszont sikerült győzelemmel kezdenie.

A playoutban érdekelt másik Maros megyei csapat, a kiesés ellen küzdő Szászrégeni Avântul a Kudzsiri Metalurgistul vendégeként kétszer is egyenlített, és végül a 2–2-es döntetlennel értékes pontot szerzett.