Hiába a gyenge rajt a világbajnoki selejtezőkön, a szurkolók továbbra is a válogatott mögött állnak. Legalábbis ezt mutatják a számok. Szombaton este Románia 2–1-re kikapott Ausztriától, de a vereség ellenére óriási érdeklődés övezte a mérkőzést.
Az összecsapást az Antena 1 tévétársaság közvetítette, a Pagina de Media szerint országos szinten a legnézettebb műsor lett a találkozó idején.
1,7 millió néző követte a meccset átlagosan percenként,
a csúcspontokon pedig több mint 2 millióan voltak a képernyők előtt.
A piaci részesedés meghaladta a 30%-ot, ami azt jelenti, hogy minden harmadik tévénéző az Ausztria–Románia párharcot nézte.
Hargitafürdői edzőtábora végén barátságos mérkőzést játszott szombaton délben az FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperliga újonca a harmadik ligás Brassói Kids Tâmpa együttesét fogadta saját stadionjában.
Habár nemrég ért véget a CS Tunari elleni 2. ligás osztályozós párharc, a Székelyudvarhelyi FC-nél már a következő szezont készítik elő. Hogy a labdarúgó harmad-, vagy a másodosztályban, az a napokban kiderül.
Mintha lángba borult volna a hegynyereg olyan távolról nézve a Bagossy-dalokat éneklő tömeg, akik a Csillag az égen koncertre töltötték be a csíksomlyói búcsú helyszínét.
Súlyosbodott a helyzet az elmúlt órákban a vízzel elárasztott parajdi sóbányánál, ahol mintegy 700 köbméter kőzet beomlott, és nagy repedések jelentek meg a műszaki úton, valamint az erdőben – közölte pénteken délután a Hargita megyei prefektúra.
Vészhelyzet körvonalazódik a román állami vasúttársaságnál: a CFR bejelentette, beszüntetheti működését a bevételcsökkenések miatt.
… medvét gázoltak el az autópályán, emberéletben nem esett kár… és bezárta kapuit Călin Georgescu laza kis neolegionárius egyesülete.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!