Két udvarhelyi csapat a dobogón, továbbra is a Gyergyói VSK az élen

Székely Sport 2021. november 01., 14:17 utolsó módosítás: 2021. november 01., 15:11

Nem spóroltak a gólokkal a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának hétvégi fordulójában, mérkőzésenként közel hét találat esett. A Gyergyói VSK továbbra is őrzi vezető pozícióját, a mögötte álló két székelyudvarhelyi csapat, a Golimpiákosz és a Roseal is tartja vele a lépést.

A Csicsói Ezüstfenyő kilencgólos meccsen verte a Balánbányai Bányászt Fotó: Pinti Attila

A Golimpiákosz könnyed, ötgólos győzelmet aratott a 9. fordulóban, hazai pályán 5–0-ra verte Székelykeresztúrt, ez volt az Egyesülés negyedik veresége az idényben.

Az éllovas Gyergyói VSK szoros mérkőzésen húzta be a pontokat, a házigazda Farkaslaka kétszer is egyenlített, ám a vereséget nem tudta elkerülni, Hodgyai László a hosszabbítás ötödik percében szerzett találatával nyert az éllovas.

A Székelyudvarhelyi Roseal kilencgólos meccsen verte Zetelakát, míg a Csicsói Ezüstfenyő hasonló arányban, 6–3-ra verte a korábbi éllovas Balánbányát, amely így továbbra is a hatodik helyen áll.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, 9. forduló:

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Székelykeresztúri Egyesülés 5–0 (3–0)
Gólszerzők: Jankó Levente (7., 32.), Józsa Sándor (14.), Balázsi Csaba (54.), Jakab Tamás (68.);

Farkaslaki SE–Gyergyószentmiklósi VSK 2–3 (0–1)
Gólszerzők: Márton Barna (47.), Ozsváth Arnold (62.), illetve Hodgyai László (12., 90+5.), Czimbalmas Zalán (51.);

Csicsói Ezüstfenyő–Balánbányai Bányász 6–3 (2–1)
Gólszerzők: Becze Hunor (36.), György Csaba (42.), Gabriel Doltea (53., 62., 90+4.), György Hunor (90.), illetve Bogdan Bâșcă (10.), Sergiu Bercea (60.), George Bădilă (87.);

Székelyudvarhelyi Roseal–Zetelaki Fenyő 6–3 (2–0)
Gólszerzők: Miklós Sándor (21.), Denis Partene (41.), Zoltán Róbert (50.), Murvai István (67., 78.), Gagiu Zsolt (82.), illetve Balázsi Attila (52., büntetőből), Simon Arnold (60.), Csíki Balázs (87.);

Gyergyószárhegyi Bástya–Homoródszentmártoni Reménység 3–4 (3–2)
Gólszerzők: Szabó Norbert (9., büntetőből), Nagy Dénes (44.), Len Kristóf (45.), illetve Zoltán Ferenc (23.), Fülöp Ede (30.), Bencze Rajmond (75., 90.);

Agyagfalvi Lendület–Homoródalmási Homoród 4–2 (2–0)
Gólszerzők: Hegyi Attila (25., 87.), Nagy Attila (29.), Sorbán István (62.), illetve Bogdán Dávid (66.), Oláh Sándor(79.).

A Zetelaki Fenyő–Gyergyószárhegyi Bástya (8. forduló) találkozót november 3-ra halasztották.