Hirdetés

A hajrában legyőzhette volna feljutásért küzdő ellenfelét a KSE

Nem bírtak egymással a felek szombaton
Fotó: Daczó-Hodor Barna

Kiegyensúlyozott játék után gólnélküli döntetlennel búcsúzott a 2023-as évtől és a drukkerektől a Kézdivásárhelyi SE, amely a mérkőzés előtt listavezető AFC Câmpulung–Muscel 2022 csapatát látta vendégül szombaton a labdarúgó III. Liga 5. csoportja alapszakaszának 15. fordulójában.

A mérkőzés meglehetősen eseménytelenül startolt, a csapatok passzolgattak, ám egyik fél sem ragadta magához a kezdeményezést. A 10. percben Zöld indította Albut, ám az ellenfél védő bedobásra mentett. Újabb eseménytelen percek következtek, az egyetlen, aki kitűnt a mezőnyből Gaitin Claudiu temesvári játékvezető volt, aki a durvának semmiképpen nem nevezhető játék ellenére szórta a sárgalapokat a házigazdák táborában.

A vendégek első helyzetére a 30. percig kellett várni, amikor Stancu lövését Bunduc magabiztosan fogta. Nem sokkal később Bunduc több rendbéli méltatlankodásért kapott sárga lapot, és a sípmester döntése felháborodást váltott ki a házigazdák kispadján, minek eredményeként a bírói lapon delegátusként szereplő Dévai Imrét piros lappal jutalmazta a játékvezető.

Szünet után sem lett izgalmasabb a játék, a csapatok továbbra sem rohamozták az ellenfél kapuját. A vendégek néhányszor szöglethez jutottak, ám ezek eredménytelenül maradtak és a kézdiek sem veszélyeztették igazán Voicu hálóját. Az egyetlen, aki némi színt vitt a történetbe újfent Gaitin Claudiu volt, aki egyoldalú döntései következtében aligha lopta be magát a hazaiak szívébe.

A 87. percben a házigazdák előtt adódott a mérkőzés legnagyobb helyzete: a kifutó kapusról a labda Ketesdihez pattant, ám a kézdi játékos közelről nem talált be.

Végül ugyanaz a Gaitin mester tette fel a habot a tortára, miután a cserét kérő Călin Moldovan vezetőedzőt is a tribünbe küldte a cserepadról.

A kézdivásárhelyi kék-fehérek a 6. helyen telelnek, míg Câmpulung csapatát a jobb gólaránnyal rendelkező Zernyesti Olimpic szorította ki az első helyről. Az alapszakasz utolsó három fordulóját jövő év márciusában rendezik.

 

3. Liga, 5. csoport, 15. Forduló
Kézdivásárhelyi SE–AFC Câmpulung – Muscel 2022 0–0
KSE: Bunduc – Bîntă, Zöld, Dobos, Circa, Gajdó, Albu, Bandi, Știubea, Sütő, Ketesdi. Cserék: Fábián, Kapusi, Sánta, Gergely, Demeter, Fülöp, Turcu. Vezetőedző: Călin Moldovan.
AFC Câmpulung – Muscel 2022: Voicu – Turcin, Hagiu, Ghiță, Sanda, Jenaru, Sajin, Cicu, Stancu, Dumitrescu, Stelea. Cserék: Dumitru, Lucas, Cicu, Treck, Chiriac, Vasile, Căpățână, Ndah, Niță. Edző: Mărgărit Blidaru.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alapszakasz, 15. forduló

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elképesztő, máris kirúgták a Sportklub edzőjét

Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.

Néhány indulatos szurkoló miatt szenved a GYHK

Sajnálatos események történtek a lelátón a Gyergyói Hoki Klub legutóbbi hazai mérkőzésén, amelyet követően a vezetőség közleményt adott ki, ebben megpróbálták nyugalomra inteni, ugyanakkor figyelmeztették is a csapat szurkolóit.

Székelyhon

Székelyudvarhelyi csillag született a magyarországi tehetségkutató színpadán – videóval

Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.

`
Krónika

„Botrányos, felelőtlen”. Háborús bűnöst tüntetett ki Nicuşor Dan a román nemzeti ünnepen?

Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.

Krónika

Kifütyülték a miniszterelnököt Gyulafehérváron, az államfő Bukarestben „népfürdőzött” a román nemzeti ünnepen

Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.

Főtér

Nemzeti ünnep helyett nemzeti cirkusz Gyulafehérváron – hírmix

A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.

Ez is érdekelheti

Lefutballozta szentgyörgyi ellenfelét a pályáról, simán nyert a KSE

A Kézdivásárhelyi SE kategorikus győzelmével zárult a háromszéki rangadó a labdarúgó 3. Liga 15. fordulójában, a végig magabiztosan futballozó, látványos gólokat szerző céhes városiak esélyt sem adtak a Sepsi OSK fiatal erőkből álló farmcsapatának.

Az SZFC nyerte az idegek csatáját a gyergyóiak ellen

A Székelyudvarhelyi FC hatalmas küzdelemben győzte le a Gyergyószentmiklósi VSK-t a labdarúgó 3. Liga Hargita megyei rangadóján pénteken, és feljött a felsőházi rájátszást érő negyedik helyre.

Kétarcú meccsen mentett pontot Suceaván az SZFC

Gyenge első félidő után erős hajrával a Székelyudvarhelyi FC pontot mentett szombaton délután a táblázaton második Cetatea Suceava otthonában a labdarúgó 3. Liga 14. fordulójában.

Gödörben a Gyergyói VSK: súlyos vereség hazai pályán

Zsinórban harmadik bajnoki mérkőzését veszítette el a Gyergyószentmiklósi VSK labdarúgócsapata a 3. Ligában, ezúttal hazai pályán maradt alul a Bucovina Rădăuți együttese ellen.

Fordulatos csatában nyert a Sepsi OSK II. és a Kézdivásárhelyi SE

Maximális pontszámot szereztek a háromszéki csapatok a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában: a Sepsi OSK II. gólgazdag meccsen gyűrte le az Unirea Branişteát, míg a Kézdivásárhelyi SE a CSM Râmnicu Sărat otthonából tért haza győztesen.

Egy pontot itthon tartott a KSE, a Sepsi OSK II. üres kézzel tér haza az éllovastól

Döntetlennel folytatta szereplését a harmadosztályos labdarúgó-bajnokságban a KSE, a 13. játéknapon egy pontot tartott otthon Blejoi ellenében. Idegenben nem termett babér a Sepsi OSK II-nek, az éllovas Sporting Liești-el szemben kapitulált.

Jobban kezdett, mégis pont nélkül maradt a VSK Gyergyó

Korán vezetéshez jutott szombaton délután a Gyergyószentmiklósi VSK Miroslaván, ám végül pont nélkül zárta a labdarúgó 3. Liga 13. fordulóját.

Gólképtelen volt, egy pont jutott az SZFC-nek

Küzdelmes mérkőzésen játszott gól nélküli döntetlent a Székelyudvarhelyi FC a CSM Vaslui-jal a labdarúgó 3. Liga pénteki játéknapján. Mindkét csapat stabilan védekezett, a kapusok pedig tökéletesen végezték munkájukat.

Egy élvonalbeli tartalékcsapat a Sepsi OSK II. előtt, de az FCSB-t megelőzik

Egészen jó az eddigi szezonja a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK fiókcsapatának a labdarúgó 3. Ligában. Bár nincs egy csoportban vele, de a képzeletbeli rangsorban megelőzi az FCSB hasonló gárdáját.

Túl nagy falat volt a listavezető a Gyergyószentmiklósi VSK-nak

A Gyergyószentmiklósi VSK hazai pályán sem tudta megállítani az élen álló Șoimii Gura Humorului csapatát. A vendégek magabiztos játékkal győztek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!