A hajrában döntött, feljött a negyedik helyre a Vasas Femina

Zátyi Tibor 2022. november 12., 15:44 utolsó módosítás: 2022. november 12., 15:45

A felsőházi rájátszásáért folytatott harcban fontos találkozót pótolt a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a női labdarúgó 1. Ligában, szombaton délben a Banat Girls vendége volt.

Mitri Rita duplázott a mérkőzés végén Fotó: Veres Nándor

A találkozót a 4. fordulóban kellett volna megrendezzék még szeptemberben, a hazaiak nem tudták biztosítani a mentőt a játék kezdetére, a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a találkozó egy későbbi időpontban való lejátszását rendelte el – így ezt szombaton délben rendezték meg.

A két fél egymás mellől várta a szerb határ melletti Nagykomlóson rendezett mérkőzést, a vendégek a hetedik, míg a hazaiak a hatodik pozícióban álltak a táblázaton.

Nagyon kiegyensúlyozott meccset játszottak a felek, az első félidőben mindkét oldalon volt egy-egy óriási lehetőség. A Vasas részéről Mitri Ritát rúgták fel hátulról a tizenhatosban, a játékvezető azonban nem adott büntetőt, túlfelől viszont egy ütközésnél rögtön a tizenegyespontra mutatott – pedig a hazaiak játékosával nem szabálytalankodtak az udvarhelyiek.

A büntetőt Sándor Barbara kivédte.

A második félidőben hol az egyik, hol a másik csapat irányította a játékot a nagyon rossz talajú pályán. Sólyom Henrietta előtt adódott egy nagy lehetőség, két védőt is kicselezett, majd a kapussal szemben nem tudta értékesíteni ziccerét. A hazaiak előtt is adódtak lehetőségek, ám pontatlanok voltak.

A hajrá kezdetén felgyorsultak az események, a 86. percben Mitri kapott jó centerezést, két védő között átvette a labdát és kilőtte a hosszú sarkot (0–1).

A játékvezető öt perc ráadást ítélt, a hazaiak pedig kitámadtak, ezt használta ki Mitri, a ráadás második percében

a fél pályáról megindulva mindenkit kicselezett, majd az üres kapuba gurított (0–2).

A hazaiak a 90+5. percben szabadrúgásból szépítettek, ezzel pedig vége is lett a mérkőzésnek.

Szezonbeli negyedik győzelmével a Vasas Femina feljött a negyedik helyre. Idén még három meccs van hátra az alapszakaszból, jövő vasárnap, november 20-án 14 órától a sereghajtó Galaci Universitatea elleni hazai meccs következik – ezen kötelező a győzelem a Vasas-lányok számára. A végére maradt a szezon két legnehezebb meccse, a címvédő Kolozsvár és az éllovas Temesvár ellen, ezeken a találkozókon a pontszerzés már bravúrnak számítana.

Női labdarúgó 1. Liga, 4. forduló (pótolt mérkőzés)
Banat Girls–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 1–2 (0–0)
gólszerzők Mitri (86., 90+2.)
Vasas Femina: Sándor – Zănoagă, Szász-Bencze, Molnár, Tóth, Godra, Hodor, Orbán, Horváth (Pásztor, 87.), Sólyom (Benczédi, 90+1.), Mitri. Vezetőedző: Székely János.