A gyengébbik arcát mutatta a Vasas Femina

Józsa Csongor 2020. november 07., 14:21 utolsó módosítás: 2020. november 07., 14:31

Az elején hátrányba került, végig szaladt az eredmény után a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a női labdarúgó élvonal nyolcadik fordulójában. Az Aradi Piros Security közel volt a meglepetéshez.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Szombaton délelőtt a sétatéri stadionban lépett pályára a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a női labdarúgó 1. Liga nyolcadik játéknapján, az Aradi Piros Securityt fogadta. A mezőny kis pihenőt követően, a válogatott Eb-selejtezői után játszott újra bajnoki összecsapást.

A kezdő sípszó előtti egy perces néma csenddel ezúttal a vendégek edzőjének emlékére is tisztelegtek: Florin Bugar a női U19-es válogatottnak is a szövetségi kapitánya volt, pár héttel ezelőtt hunyt el.

Kisebb meglepetésre az eddig megszokott Vasas Femina-nyomás elmaradt az első percektől, az aradiak gyorsan megragadták a kezdeményezést, a 10. percben egy szépen végigvitt akciót követően Bucilă érkezett jó ütemben a beadásra, középről elgurította Kajtár mellett (0–1).

A bekapott találat sem ébresztette fel a hazaiakat, akik körülményesen, sok hibával játszottak, építkezéseiket rendre lerombolta a védelem. Egy-egy rögzített helyzetből próbálkoztak, de ezek is elkerülték a kaput, így a pihenőre megmaradt a Piros Security előnye.

A második felvonásban sem sokat változott a játék képe, bár többször próbálkozott, nem nagyon jutott el a tizenhatosig a székelyudvarhelyi gárda. Egy pontrúgás szállította az egyenlítést a 63. percben: huszonöt méterről, az oldalvonalhoz közeli szabadrúgást Barabási jól tekert az ötös sarkához, ahonnan Szász bólintott fejjel a kapuba (1–1).

Hiába a gól, nem dobta fel ez sem a házigazdákat, az utolsó negyedórában pedig rendre veszélyes támadásokat indított az ellenlábas. A 76. percben tizenegyeshez jutottak, Perlert buktatták, ő végezte el a büntetőt, amit Kajtár hárított. Pár pillanatra rá ismét a hálóőr bravúrjára volt szükség.

A 90. percben még így is meglehetett volna a Vasas Femina-győzelem, Vlădulescu vezethette a középpályáról egészen a tizenhatosig viszonylag zavartalanul a játékszert, onnan rálőtte, a labda kicsivel ment mellé.

A pontosztozkodás ezúttal a Vasas Femina számára kecsegtető eredménynek mondható, hiszen az aradiak sokkal közelebb voltak a diadalhoz. A székelyudvarhelyiek megtartották második helyüket a tabellán.

A lefújást követően a székelyudvarhelyiek edzője, Vágó Attila elismerte, tanítványai nem játszottak jól: „Ha minden nyolcadik mérkőzésünk sikeredik gyengébbre, akkor nem leszek elkeseredve. Be kell látnunk, ma sokkal motiváltabb volt az ellenfelünk, meg is lepett már az első pillanatoktól. A lányok küzdöttek, harcoltak, de igazából hiányzott az átütő erő.

Az egy pontnak ezúttal örülnünk kell, akár lehetett volna rosszabb is. A mi feladatunk most az, hogy a soron következő találkozókon a megszokott arcunkat mutassuk, amivel eddig eredményesek voltunk”.

A Vasas Femina a soron következő, hétközi játéknapon a Galaci Universitatea otthonában vendégszerepel, majd egy hét múlva újra a sétatéri stadionban fogadja az Universitatea Alexandriát.

Női labdarúgó 1. Liga, 8. forduló:

Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Aradi Piros Security 1–1 (0–1).
Gólszerzők: Szász Brigitta (63.), illetve Cristina Bucilă (10.).
Vasas Femina: Kajtár – Bíró (Căldare, 20.), Kis (Egyed, 83.), Szász, Geréd – Barabási, Orbán, Vlădulescu, Benő (Tóth, 83.) – Mitri, Mardari (Dakó, 71.).

A játéknap további eredményei:

Kisbecskereki Fortuna–Galaci Universitatea 5–3 (3–0),
Resicabányai Banat Girls–Bukaresti Fair Play 2–3 (1–0,
Konstancai Selena–Kolozsvári Olimpia 0–3 (0–2);
vasárnap 11 órától: Nagybányai SK–Bukaresti Carmen.
A Borgóprundi Heniu–Universitatea Alexandria találkozót elhalasztották.

Az élmezőny: 1. Kolozsvár 21 pont/7 meccs , 2. Székelyudvarhely 19/8, 3. Kisbecskerek 18/7, 4. Borgóprund 13/7.