Háromszéken továbbra sem szusszanhatnak fel, a 7. játéknapot követően sem mozdultak el osztályozót jelentő pozícióból. Pénteken a Jászvásári Poli otthonában a Sepsi OSK megszerzte második pontját az alsóházban, és habár a játék továbbra sem javult fel, voltak biztató jelek, mint például az, hogy nem kapott gólt a csapat.
Szombaton délután a piros-fehérekhez hasonlóan a kiesés elől menekülő két csapat találkozott, az FC Botoșani az Unirea Sloboziát fogadta. A meccsen a játék képével ellentétben a Slobozia szerezte meg a vezetést, amire gyorsan válaszoltak a hazaiak. A találkozó végén a Botoșani matematikailag is elkerülhette volna a biztos kieső helyet, ám Ongenda pocsékul végezte el a büntetőt, és védett a kapus. A döntetlennel egyik fél sem járt jól, Botoșani továbbra is az utolsó, biztos bennmaradást érő helyen áll,
míg Slobozia két pontra csökkentette hátrányát az osztályozós helyen țlló Sepsivel szemben. Így még izgalmasabbnak ígérkezik az utolsó forduló, amikor a Sepsi a Ialomița megyeiekhez látogat...
A nap másik meccsén a Gloria Buzău a túlélésért lépett pályára a Konstancai Farul vendégeként, ám nem volt esélye a több ifjúságival felálló vendégeknek, akik egy büntetőt is kihagytak. A mérkőzés második felében csak kósza lövéseket láthatott a közönség, a Farul simán megtartotta a meccs elején szerzett előnyét és feljött a Konferencia Liga-osztályozót érő helyre.
A Gloria Buzău pedig búcsúzott az élvonaltól, egy évet volt a Szuperliga tagja.
Jövő pénteken viszont tovább tisztul a kép, hiszen a Buzău a Sloboziát fogadja, míg a Sepsi a Botoșani-t.
| 2025. 05. 02. 17:30 | Jászvásári Poli Jászvásár | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 0-0 |
| 2025. 05. 03. 13:45 | FC Botoșani Botoșani | Unirea Slobozia Slobozia | 1-1 |
| 2025. 05. 03. 18:15 | Konstancai Farul Farul | Gloria Buzău Gloria | 1-0 |
| 2025. 05. 04. 20:45 | Galaci Oțelul Oțelul | FC Hermannstadt Hermannstadt | 1-2 |
| 2025. 05. 05. 17:30 | Aradi UTA UTA | Petrolul Ploiești Petrolul | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 7 | 3 | 3 | 1 | 10-6 | 33 |
2 | Galaci Oțelul Oțelul | 7 | 5 | 0 | 2 | 10-4 | 31 |
3 | Konstancai Farul Farul | 7 | 3 | 3 | 1 | 11-7 | 30 |
4 | Jászvásári Poli Jászvásár | 7 | 3 | 3 | 1 | 9-2 | 28 |
5 | Petrolul Ploiești Petrolul | 7 | 2 | 2 | 3 | 7-7 | 28 |
6 | Aradi UTA UTA | 7 | 3 | 1 | 3 | 7-10 | 27 |
7 | FC Botoșani Botoșani | 7 | 3 | 1 | 3 | 9-9 | 26 |
8 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 7 | 0 | 2 | 5 | 4-14 | 23 |
9 | Unirea Slobozia Slobozia | 7 | 1 | 5 | 1 | 6-7 | 21 |
10 | Gloria Buzău Gloria | 7 | 2 | 0 | 5 | 4-11 | 16 |
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Ha az erdélyi lakásárakat vesszük górcső alá, Kolozsvár továbbra is verhetetlen, és egyben toronymagasan a legdrágább romániai nagyváros. Érdekes aspektus azonban, hogy Nagyszebenben, Nagyváradon és Temesváron is gyorsabban emelkedtek a lakásárak.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!