Mircea Lucescu csapata már a félidőben kettővel vezetett a budapesti Groupama Arénéban, nézők előtt megrendezett szerda esti összecsapáson. Az ukrán alakulatot Viktor Cihankov lőtte előnybe büntetőből, miután a szlovák játékvezető vitatható tizenegyest ítélt Ihor Haratyin kezezésénél.
A kijeviek uruguayi légiósuk, Carlos de Pena révén duplázták meg az előnyt az első félidő végén. Egy jobb oldali beadásnál a becsúszva menteni próbáló Lovrencsics Gergő rúgta rá a labdát a dél-amerikaira, akiről a játékszer bepattant Dibusz Dénes kapujába.
A vendégek a második félidő elején is kontrollálták a meccset, a Fradi némiképp váratlanul szépített, norvég légiósa, Tokmac Nguen jól eltalált lövésével.
A Fradi folyamatos nyomást próbált gyakorolni Gyenisz Bojko kapujára, de hosszú időn át nem tudott igazán nagy lehetőségeket kialakítani.
A hajrában a fehér mezesek kapitánya, Szerhij Szidorcsuk megkapta második sárga lapját, és az emberelőnybe került magyar bajnok a rendes játékidő utolsó percében kiegyenlített:
egy szabadrúgás után Franck Boli atletikus mozdulattal jutatta a kapuba a labdát.
A hosszabbításban az FTC akár a győzelmet is kiharcolhatta volna, de a pontosztozkodás a játék képe alapján igazságosabbnak mondható.
A csoport torinói rangadóján a Juventus 2–0-ra kikapott a Barcelonától. A katalánok Ousmane Dembele góljával már a 14. percben megszerezték a vezetést, a végén Lionel Messi büntetőből tette biztossá a vendégsikert. Érdekesség, hogy a videobíró Alavaro Morata három gólját is érvénytelenítette, mindegyik esetben leshelyzet miatt.
A csoport másik mérkőzésén:
Juventus FC–FC Barcelona 0–2 (0–1)
Gól: Dembele (14.), Messi (90+1.)
Az állás: 1. FC Barcelona 6 pont (7:1), 2. Juventus 3 p. (2:2), 3. Dinamo Kijev 1 p. (2:4), 4. Ferencváros 1 p. (3:7)
Támadóval erősítette meg keretét az FK Csíkszereda: a klub péntek délután, közösségi oldalán jelentette be, hogy Nagy Zoárd kölcsönben csatlakozott a Szuperligában szereplő együtteshez.
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.
Nemhogy csökkent volna, látványosan emelkedett a lakások ára a romániai ingatlanpiacon 2025-ben, tény ugyanakkor, hogy a bizonytalan gazdasági helyzet, majd az áfa emelése rányomta a bélyegét az eladások alakulására. Ilyen hangulatban indult az új év.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!