A Fradi elcsípheti az európai kupatavaszt

Székely Sport 2020. december 08., 14:53

A Ferencváros azzal a céllal lép pályára kedden este a Dinamo Kijev vendégeként, hogy a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában megszerezze a csoport harmadik helyét, ezáltal tavasszal az Európa-ligában folytathassa szereplését.

Mindképp gólt kell szereznie a zöld-fehéreknek Fotó: MTI/Vajda János

Mindkét csapat egy pontot gyűjtött eddig, méghozzá éppen egymás ellen, amikor a második fordulóban 2–2-vel zárult a találkozójuk a Groupama Arénában, azaz kettejük párharcának győztese lesz a továbbjutó.

A 0–0-s vagy 1–1-es döntetlen a Budapesten szerzett gólok, míg a 2–2-es eredmény a jobb gólkülönbség révén a Dinamónak kedvezne, viszont az ennél is gólgazdagabb pontosztozkodás már a jelenleg sereghajtó magyar bajnok előzését jelentené.

A Ferencváros harmadik helye már csak azért is lenne óriási bravúr, mert magyar csapat 17 éve nem érte meg a tavaszt a nemzetközi porondon. Akkor a Debreceni VSC az UEFA Kupa 2003–2004-es kiírásában a harmadik körig menetelt, s februárban végül a belga FC Bruges búcsúztatta.

A párosítás legérdekesebb szereplője Szerhij Rebrov, a zöld-fehérek vezetőedzője, aki ezúttal ellenfélként tér vissza korábbi sikerei színhelyére. A 46 éves szakember a pályán és a kispadon is kiemelkedő teljesítményt nyújtott az ukrán klubnál.

A csoport másik mérkőzését a már továbbjutott két sztárcsapat, a Barcelona és a Juventus vívja egymással. A katalánok kényelmes helyzetben vannak a csoportelsőséget illetően, mert egyrészt hárompontos előnnyel várják a rangadót, másrészt Torinóban 2–0-ra diadalmaskodtak, ami azt jelenti, hogy a Zebrák csak akkor előznék meg őket, ha legalább kétgólos különbséggel, de minimum három szerzett góllal nyernek a Camp Nouban. A találkozón ismét szembekerülhet egymással Lionel Messi és Cristiano Ronaldo.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, G csoport:

22 órától Dinamo Kijev (ukrán)–Ferencváros és FC Barcelona (spanyol)–Juventus (olasz).

A csoport állása: 1. FC Barcelona 15 pont (már továbbjutott), 2. Juventus 12 (már továbbjutott), 3. Dinamo Kijev 1 (3–13, 4. Ferencváros 1 (5–16).