A Liviu Negoiță által irányított Kézdivásárhelyi SE-nek sikerült leigazolnia a FCSB volt középpályását, Vlad Mihalceát, illetve Andrei Tone csatárt, miközben egyetlenegy játékos távozott a csapattól, a 20 éves Luca Iordache.
A 27 éves Vlad Mihalcea ezt a szezont a másodosztályú AFC Câmpulung Muscel színeiben kezdte meg, öt bajnokin és két kupamérkőzésen jutott szerephez, majd a szerződése felbontását követően egyezett meg a KSE-vel.
Az FC Brassónál pallérozódott középpályást 2015-ben Mirel Rădoi csábította a FCSB együtteséhez, a fővárosiaknál tíz mérkőzésen kapott lehetőséget a 2015–2017-es időszakban. A brassói futball nagy reménységének tartott játékos nem tudta megvetni lábát a Becali-csapatnál (hiába kérkedett azzal a hírhedt tulajdonos, hogy 50 millió eurót fog kaszálni vele), ahonnan kölcsönbe került a Temesvári Polihoz és az Academica Clinceni-hez. Karrierje során megfordult még az FC Voluntari, a Kolozsvári U, a Bákói Aerostar, a Brassói SR és a Concordia Chiajna csapatainál.
A téli alapozás részeként a KSE több tesztmérkőzést is játszott az elmúlt időszakban, olyan ellenfelek társaságában, mint például a 2. Ligában vitézkedő Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA. Legutóbb szombaton a szintén harmadosztályos Înainte Modelu ellen arattak 3–2-es győzelmet, a hétvégén a Bákói Aerostarral mérik össze erejüket, majd jövő héten a Viitorul Onești ellen zárják az edzőmeccsek sorát.
„Erős ellenfelek ellen sikerült több edzőmeccset is lejátszanunk, annak érdekében, hogy minden játékos megkapja az ilyenkor szükséges meccsterhelést. Ezeken kimondottan a játékra és a taktikai elemek gyakorlására koncentráltunk” – közölte a Székely Sport érdeklődésére Rancz Lajos klubelnök.
A klubvezető rossz hírrel is szolgált, a kék-fehérek átmenetileg nem számíthatnak két alapjátékosukra, a balhátvéd Ionuț Rusura és a játékirányító Raul Drugă-re, akik térdsérülés miatt dőltek ki a csatasorból. A 27 éves középpályás nemrég meniscus-műtéten esett át, de a klubnál abban bíznak, hogy a rájátszásra már a csapat rendelkezésére állhat.
„Reméljük a folytatásban nem ér meglepetés, és tudjuk hozni a formánkat, hogy ott lehessünk a rájátszásban. Az 1-es csoport főesélyesei igencsak beerősítettek a télen, egyszóval nehéz dolgunk lesz, ha sikerül teljesíteni elsődleges célkitűzésünket: a felsőházi hely bebiztosítását” – fogalmazott Rancz Lajos.
A KSE eddigi 17 mérkőzéséből 11-et megnyert, 3 döntetlen és ugyanannyi vereség mellett. Jelenleg a csoport második helyét foglalják el, négy ponttal lemaradva az éllovas Sporting Lieşti mögött. Az év első hivatalos mérkőzését február 28-án, a 3. Liga alapszakaszának 18. fordulójában a CSO Plopeni vendégeként vívják.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!