Edward Iordănescu 26 fős keretéből előbb kiesett Nicușor Bancu és Florin Tănase, majd nemrégiben kiderült, hogy Denis Alibec játékára sem számíthat a román szakember. A szövetségi kapitány úgy döntött, hogy Marius Ștefănescunak szavaz bizalmat, aki korábban egyszer játszott már a nemzeti gárdában, Montenegró ellen a júniusi Nemzetek Ligája mérkőzésen. Hétfőn csatlakozik a társakhoz a válogatottban.
Behívót kapott a nemzeti gárdába Nicolae Păun is, aki szintén a Sepsi OSK színeit képviseli, korábban ugyancsak Montenegró ellen debütált, most ismét bizonyítási lehetőséghez juthat.
Az idei naptári évben a román válogatott már csak két mérkőzést játszik: november 17-én a szlovénok ellen Kolozsváron, három nappal később, 20-án Moldova otthonában lépnek pályára. Mindkét találkozó barátságos megmérettetés lesz, főpróba a jövőben elkezdődő Eb-selejtezők előtt.
Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!