HIRDETÉS

A fáradtság nem lehet kifogás, az FK bármi áron le akarja győzni Nyárádtőt

Erős csapategység és céltudatosság – ezek vezetik sikerre az FK Csíkszeredát
Fotó: Borbély Fanni

Sajtótájékoztatót tartottak csütörtökön délután az FK Csíkszereda labdarúgócsapatának székhelyén: a 2. ligás együttes vezetőedzője, Ilyés Róbert, Babati Benjamin csatár és Nagy János hátvéd beszélt a szombati Nyárádtői Unirea elleni mérkőzésről.

Ilyés Róbert kifejtette, hogy még nem telt el 48 óra az előző mérkőzés óta, így érződik a fáradtság a játékosokon. Jelen pillanatban próbálják frissíteni a csapatot, és reményét fejezte ki, hogy a mérkőzés időpontjában 100%-osan tudnak majd teljesíteni.

Az ellenféllel kapcsolatban a vezetőedző elmondta, hogy meglepődött a Nyárádtő támadó stílusú játékán a Nagyvárad ellen, alaposan kielemezték a Maros megyei együttes játékát. Hangsúlyozta, hogy szombati ellenfelük szintén jó körülmények között edzőtáborozott Törökországban, kemény mérkőzésre számít.

A vezetőedző hozzátette, hogy a két meccs közti rövid, mindössze négy napos időszak rövid, ennek ellenére mindenre fel kell készülniük, hogy nyerni tudjanak Nyárádtőn.

Nagy János hátvéd szeretné, ha tudnák folytatni a jó sorozatot, hiszen a bajnokságban jelenleg három győzelemnél jár az FK, ám ezért alaposan meg kell izzadniuk, mivel egy olyan csapathoz látogatnak, amelynek plusz motivációt jelent, hogy legyőzze a listavezetőt.

Babati Benjamin is hangsúlyozta, a csapat előtt egy cél lebeg, megnyerni a következő meccset. Hozzátette, hogy amennyiben elöl nem sikerül eldönteni a mérkőzést, akkor hátsó alakzatban is vannak olyan játékosok, akik képesek erre, ahogyan ezt a legutóbbi meccs is bizonyítja.

A sérültekkel kapcsolatban Ilyés Róbert kiemelte, hogy jelenleg egy maródi játékos van az FK Csíkszereda keretében, Alexander Torvund személyében, aki edzés közben bokasérülést szenvedett. Hozzátette, hogy a Nyárádtői Unirea elleni mérkőzés legnagyobb kihívása a csapat számára a három pont megszerzése, mellékes, hogy milyen áron érik ezt el.

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 19. forduló

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Hadnagy Attila: „Oberlin és Drăghiceanu is bevethető, hazai pályán csakis a három pont jöhet szóba”

Két idegenbeli döntetlen után első hazai megmérettetésére készül a Sepsi OSK, a Vajdahunyadi Corvinul elleni mérkőzésen csakis a győzelem jöhet szóba – véli Hadnagy Attila, a piros-fehérek sportigazgatója.

Az éllovas ellen szerezné meg első győzelmét az FK Csíkszereda

Telt ház lesz az FK Csíkszereda harmadik hazai bajnokiján is, a piros-feketék vasárnap délután az éllovas Universitatea Craiovát fogadják. A csíkiak erősítésekkel és morálisan feltöltődve készültek az oltyánok elleni csatára.

Székelyhon

Apja elgázolta a házuk udvarán, meghalt egy két és fél éves kisfiú

Meghalt szombaton egy két és fél éves kisfiú a Beszterce-Naszód megyei Újradna (Șanț) faluban, miután édesapja a ház udvarán elgázolta az autóval.

`
Krónika

Eltörpül az országos átlagbér a közalkalmazottak fizetése mellett

Egyértelmű fölényben volt a közalkalmazotti átlagfizetés az országos átlagkeresethez képest az elmúlt tíz évben, ráadásul a bérkülönbség a 2015-ben jegyzett 600 lejről mára 1500 lejre nőtt az állami szektorban dolgozók javára.

Krónika

Elkezdődött az ország első vasúti bicikliútvonalának kiépítése

A Mezőségen hozzák létre Románia első vasúti bicikliútvonalát (velorail), amely a fenntartható turizmus egyik új, izgalmas formáját hozza el a térségbe.

Főtér

Ha az ember jól választ fesztivált, földön ücsörgő államelnökökkel találkozhat…

… Gigi Becalinak is nagyon fáj, amikor az állami bürokrácia elkezd vele (VELE!) baszakodni… és egy román műemlékvédő egyesület kiakadt, hogy a Székelyföldön semmibe veszik a román emlékműveket.

Ez is érdekelheti

Péntektől kaphatók a jegyek a Sepsi OSK első hazai bajnokijára

Hétfőn délután hazai pályán is bemutatkozik a másodosztályban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK: a 2. Liga 3. fordulójában a Vajdahunyadi Corvinul lesz az ellenfél. A belépőket péntek délutántól a kezdő sípszóig lehet megváltani.

Hadnagy Attila: „Oberlin és Drăghiceanu is bevethető, hazai pályán csakis a három pont jöhet szóba”

Két idegenbeli döntetlen után első hazai megmérettetésére készül a Sepsi OSK, a Vajdahunyadi Corvinul elleni mérkőzésen csakis a győzelem jöhet szóba – véli Hadnagy Attila, a piros-fehérek sportigazgatója.

A Sepsi OSK csapatorvosa is megerősítette: műtét és hosszú kihagyás vár Fejér Bélára

Óriási érvágás érte a labdarúgó 2. Ligában szerepelő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t, ugyanis visszatérését követően rövid időn belül súlyos sérülést szenvedett és hónapokra kidőlt az első számú hálóőr, Fejér Béla.

Sepsi OSK: súlyos sérülést szenvedett Fejér Béla, Niczuly továbbra is mellőzve?

Egyre rosszabbul alakul a szezonkezdet a Sepsi OSK számára: a nyáron visszatérő Fejér Béla súlyos térdsérülés következtében hosszú hónapokra kidőlt. A klub továbbra sem számít a korábbi első számú kapusra, Niczuly Rolandra.

Kovács István győzte meg arról, hogy sípmesterré váljon Kopriva-Bíró Enikő

Kőkemény munka és elképesztő kitartás kell ahhoz, hogy valakiből labdarúgó-játékvezető váljon, ez hatványozottan igaz, ha valaki nőként próbál meg érvényesülni. A székelyudvarhelyi Kopriva-Bíró Enikőnek sikerült, 2. ligás játékvezetőként fújja a sípot.

Kiizzadt egy pontot a Sepsi OSK a bodzavásári műgyepen

Idegenben jó az X – tartja a focis mondás. A Sepsi OSK szombaton délben a Metalul Buzău otthonában szerzett egy ponttal több mint elégedett lehet.

Elhozta a pontokat a Marosvásárhelyi ASA, az első idénybeli diadala a 2. Ligában

Megszerezte első győzelmét a labdarúgó 2. Ligában a Marosvásárhelyi ASA, három gólt is lőtt a Sellenberki SK otthonában.

Sérülések nehezítik, de győzelmi szándék vezérli a Sepsi OSK-t Buzăuban

Második bajnoki megmérettetésére készül a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely szombaton 11 óra 30 perctől a Metalul Buzău vendége lesz. A háromszékiek több hiányzóval utaznak, de céljuk változatlan: megszerezni a három pontot.

Megérkezett a várva várt bejelentés: új gólfelelős igazolt Háromszékre

A Sepsi OSK vezetősége lépett a gólszerzési gondok orvoslására: a háromszéki klub montenegrói támadót szerződtetett, a 29 éves Boris Cmiljanić személyében.

Külön figyelmet szentelnek a tévétársaságok és a szövetség a Sepsi OSK-nak

Ismertté vált a labdarúgó 2. Liga harmadik fordulójának pontos menetrendje. Akárcsak az első két játéknapon, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK ezúttal is külön időpontban lép pályára, és a tévétársaságok élőben közvetítik a mérkőzésüket.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!