A Dinamo győzelmével rajtolt a 2. Liga

Sebestyén Ervin 2022. augusztus 04., 19:05 utolsó módosítás: 2022. augusztus 04., 19:08

Csütörtök délután elrajtolt a román labdarúgó 2. Liga 2022–23-as idénye, a nyitómérkőzésen a Progresul Spartac a Bukaresti Dinamót látta vendégül. Többször is vezetést szerezhettek volna a hazaiak, de végül egygólos vereséget szenvedtek el.

Emberhátrányban fejezte be a meccset, de még így is győzött a Bukaresti Dinamo. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Bukaresti Dinamo

Az összecsapás elején több védelmi hibát is ejtett a bukaresti alakulat, viszont a Progresul Spartac egyszer sem tudta megbüntetni őket. A 27. percben Bordușanu kapott egy remek kiugratást, aki kibújt a védők mögül, kicselezte a kapust és higgadtan passzolt a kapuba, ezzel megszerezve a vezetést a vendégeknek. A szünetig még két komoly gólhelyzetük volt, egyszer sem voltak kellően pontosak.

A második játékrészben sokkal kisebb lendülettel játszottak a csapatok, igazán komoly lehetőséget nem is sikerült kidolgozniuk. A 77. minutumban Costin Amzăr begyűjtötte a második sárgáját, így emberelőnybe kerültek a hazaiak, azonban a 96. percben a hazaiak játékosa, Matei Andrei is pirosat kapott. Maradt az egygólos különbség, a Dinamo győzelemmel kezdte az új szezont a 2. Ligában.