A csoport élére állt a román válogatott, de azért csalóka a tabella

Horváth Bálint Ottó 2023. október 15., 23:48 utolsó módosítás: 2023. október 15., 23:49

Könnyedén szerezte meg a kötelező győzelmet vasárnap este Andorra ellen a román labdarúgó-válogatott, amely átvette a vezetést az Európa-bajnoki selejtező I csoportjában, de riválisai kevesebb mérkőzést játszottak.

Ianis Hagi góljával megduplázták az előnyüket Fotó: FRF

Adott volt a feladat a román csapat számára, a szerény képességű ellenféllel szemben egy győzelemmel felléphetett a csoport első helyére. A bukaresti találkozót – amelyen az európai szövetség büntetése miatt csak 14 év alatti gyerekek és kísérőik vehettek részt – megelőzően ugyanis Svájc meglepetésre 3–3-as döntetlent játszott otthon Fehéroroszországgal, ráadásul kétgólos hátrányból kellett egyenlítenie.

A mérkőzés elején még úgy tűnt, a román játékosoknak gondot okozhat feltörni az andorrai védelmet, a befejezések nem voltak eléggé pontosak. Aztán az első félidő közepén Stanciu szabadrúgásgóljával előnybe kerültek, és néhány perccel később Ianis Hagi védhetetlen lövéssel már kettővel vezettek. A szünet előtt pedig tizenegyeshez jutottak a hazaiak, ezt Răzvan Marin értékesítette, így magabiztos 3–0-val vonultak a szünetre.

Újabb román góllal kezdődött a második játékrész, szép összjáték után Coman vette be a vendégek kapuját. A házigazdák ezután sem vettek vissza a tempóból, támadásban maradtak, de kevés lehetőséget tudtak kialakítani, így már nem változott az eredmény, 4–0 lett a vége.

Magabiztos győzelmével Románia megelőzte Svájcot és vezeti a csoportot, azonban eggyel több mérkőzést játszott, a harmadik helyezett Izraelnek pedig még két meccsét is be kell pótolnia.