A Craiova hódította el a kupát, ennek a Sepsi OSK is örült

Józsa Csongor 2021. május 22., 23:18

Drámai csatában, a hosszabbításban fordított az U Craiova az Astra Giurgiu ellen a labdarúgó Román Kupa döntőjében. Ez megnyitotta a Sepsi OSK előtt az utat, hogy az európai porondon szerepelhessen.

Alaposan megküzdött a két fél, ádáz csata folyt a játéktéren Fotó: frf.ro

Szombaton este Ploiești-en rendezték a labdarúgó Román Kupa döntőjét, melyen az élvonaltól búcsúzó Astra Giurgiu és az 1. Liga bronzérmese, az Universitatea Craiova nézett farkasszemet. Az Ilie Oană Stadion lelátóján 3 ezer szurkoló foglalt helyet, többnyire utóbbi gárda szimpatizánsai.

Ahogy azt előzetesen várni lehetett az Universitatea irányította a játékot, mezőnyben többet adogatott, ellenfele a védekezésre rendelkezett be. Meg is szerezte a vezetést a 14. percben: Nistor ugratta Ivant, aki a kimozduló, elfekvő kapust egy laza bokamozdulattal becsapta.

A válasz gyorsan érkezett, M. Constantin buktatta Stahlt, a játékvezető szerint a büntetőterületen belül, Găman magabiztosan lőtte a bal alsóba (1–1).

Fotó: frf.ro

Popa védései kellettek, a fiatal hálóőr egy perc alatt három ízben hárította az oltyánok próbálkozásait, akik folyamatosan nyomás alatt tartották az Astra kapuját, végül az első félidő döntetlennel zárult.

A második felvonásban is hasonló volt a képlet, a Craiova volt a kezdeményezőbb, ellenlábasa megelégedett azzal, hogy lezárta kapuja előtt a területeket. Ebben a játékrészben kevesebb volt az igazi gólhelyzet.

A találkozó csendben csordogált a hosszabbítás felé, a végjátékban mindkét kapunál megvolt a lehetőség, Pigliacelli a helyén volt, aztán Bălașa fejelt egy szöglet után fölé.

A ráadás elején az Astra került előnybe, Gheorghe kapott jó indítást, két védő között tizenhatról rálőtte, a kapus középre öklözte ki, az érkező Boe Kane fejjel bebólintotta a hálóba (2–1).

Még a kisszünet előtt jött az egyenlítés, Nistor harmincról bombázott a jobb alsóba (2–2).

A fordítás is összejött, egy oldalvonal melletti szabadrúgást ívelt be a második találatot szerző Nistor, a kapus rossz ütembe jött ki, Screciu pedig befejelte (2–3).

Az U Craiova megnyerte nyolcadik Román Kupáját, az Astra maradt egynél, valamint ez volt a harmadik elveszített fináléja.

Ennek a győzelemnek a Sepsi OSK is örült, így a háromszékieknek megvan az esélyük, hogy a nemzetközi porondon szerepelhessenek, ehhez meg kell nyerniük a selejtezőt a Chindia Târgoviște–Konstancai Viitorul párharc továbbjutójával.

Labdarúgó Román Kupa, döntő:

Astra Giurgiu–CS Universitatea Craiova 2–3 (1–1, 1–1).
Ilie Oană Stadion, Ploieşti, vezette: Fesnic Horatiu (Kolozsvár).
Gólszerzők: Valerică Găman (17.), Boe Kane (93.), illetve Andrei Ivan (14.), Dan Nistor (100.)., Valentin Screciu (113.).
Astra: M. Popa – Sousa (Riza, 66.), Jovanovic, Găman, Lamanje – Boe-Kane, Canadija, Crepulja – Stahl (Balaure, 66.), Krpic, V. Gheorghe. Edző: Ionuț Badea.
Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Bălașa, M. Constantin (Acka, 74.), Bancu – Mateiu (Tudorie, 74.), D. Nistor – Câmpanu (Camara, 67., Fedele, 110.), Cicâldău, Baiaram (Screciu, 74.) – A. Ivan. Edző: Marinos Ouzounidis.